עישנת? שלם 1,000 ש"ח
עישנת? שלם 1,000 ש"ח צילום: פלאש 90

בתאריך ה-7/7/14 עברה בכנסת בקריאה שניה ושלישית הצעת החוק שהגישה חברת הכנסת עדי קול. ההצעה הייתה כי בדומה לאיסור עישון במקומות ציבוריים רבים, ייאסר עישון גם באצטדיוני הכדורגל למיניהם. 

על פי ההצעה, יוקצו כ-25% מכלל המושבים למושבים שבהם מותר לעשן, ואילו כל 75% המושבים האחרים ייאסר העישון בהם בצורה מוחלטת. 

בהצעת החוק נכתב גם כי מי שייתפס מעשן במקום שאסור לכך בתוך תחומי האצטדיון צפוי להיקנס בכ-1,000 ש"ח, כשגם בעלי האצטדיונים ייקנסו בשל כך. 

ח"כ עדי קול אמרה כי אכיפת האיסור תצטרך להיעשות על ידי הרשויות המקומיות, וימים אחדים לאחר שפנתה חברת הכנסת לשר הפנים גדעון סער בבקשה שאלה אכן יאכפו את החוק, כבר פעלו באצטדיון הכדורגל החדש שבחיפה כדין.

האצטדיון החדש שבחיפה הקרוי על שמו של סמי עופר, אירח אמש (רביעי) את משחק רבע גמר גביע הטוטו בין הפועל חיפה למכבי פתח תקווה. במהלך המשחק נתפסו שמונה אוהדים שעישנו על ידי חמישה פקחים שהוצבו מבעוד מועד במגרש במיוחד בשביל לאכוף סוף סוף את נושא העישון באצטדיון.

האוהדים שבאו בשביל ליהנות ממשחק כדורגל, יצאו בסופו של דבר מאוכזבים מאוד לאחר שספגו קנס של 1,000 ש"ח מאחר שעברו על החוק החדש ועישנו במקומות שלא מותרים לכך.

לפחות הקבוצה שאותה באו לעודד, הפועל חיפה המקומית, ניצחה ועלתה לחצי גמר גביע הטוטו. שמחות קטנות, המחיר גבוה.