נבחר ראש ועדת האיתור למנכ"ל רשות השידור

הקמת תאגיד השידור הציבורי החדש יוצאת לדרך באופן רשמי. השופט בדימוס עזרא קמא יעמוד בראש ועדת האיתור של התאגיד.

עדו בן פורת , ט"ז באלול תשע"ד

שידור ציבורי חזק. ארדן
שידור ציבורי חזק. ארדן
צילום: ששון תירם

שר התקשורת גלעד ארדן החליט בתום התייעצויות ארוכות עם נשיא ביהמ"ש העליון אשר גרוניס, למנות את השופט בדימוס עזרא קמא לראש ועדת האיתור שתבחר את מנכ"ל רשות השידור הראשון.

קמא בן ה-82, פרש מכס השיפוט לפני כעשר שנים. בתפקידו האחרון שימש כסגן נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים. כיום הוא מנהל תיקי גישור בבית המשפט המחוזי ויו"ר ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה.

קמא בעל ניסיון עשיר בניהול ועדות איתור ובקרה. השופט קמא משמש כיושב ראש של מספר ועדות ציבוריות, בהן ועדת הבחירות האזורית לכנסת, ועדת האכיפה של מצלמות אוטומטיות בדרכים, ועדת הסיוע של ארגון הקבלנים, ועדת האיתור של המועצה לצרכנות, ועדת השיפוט למתן פרס האיכות והמצויינות ע"ש יצחק רבין וועדת הביקורת של פרס יו"ר הכנסת למצוייונות.

"יוצאים לדרך", אמר ארדן, "המינוי של השופט קמא - הצעד הראשון בדרך להקמת שידור ציבורי טוב יותר. אני בטוח שהשופט קמא יוביל בחכמה ובמהירות את איתור מועצת התאגיד החדש. המטרה המרכזית - שידורים איכותיים ומרתקים בטלויזיה של כולנו".

בשלב הבא יבחר השופט קמא עוד ארבעה חברים לוועדת האיתור. שניים שיפעלו יחד איתו לאיתור חברי מועצה ושניים נוספים שיכהנו בוועדה המורחבת שתבחר את המנכ"ל הזמני של תאגיד השידור הציבורי.

השופט קמא אמר "אני רואה חשיבות רבה לציבור בתפקוד ועדת האיתור. בכוונתי לקיים הליך מקצועי, יחד עם חברי ועדת האיתור, שיביא בהקדם לאיתור המועמדים הטובים והמתאימים ביותר, שיבטיחו את עתיד השידור הציבורי. חשוב שהציבור כולו יחוש שותף בשידור הציבורי החדש".