תיעוד: טרור אבנים בכביש 60

מצלמה של חברת חקירות קלטה שני פורעים ערבים מיידים אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש 60 סמוך לעפרה, במשך דקות ארוכות.

יוני קמפינסקי ועדו בן פורת , י"ז באלול תשע"ד

פורעים ערבים יידו אבנים אתמול (חמישי) בשעות הצהריים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש 60 סמוך ליישוב עפרה שבבנימין.

צוות של חברת IS לייעוץ משפטי וביטחוני פעלו באזור וקלטו בעדשות המצלמה את יידוי האבנים בזמן אמת. במקביל לצילום הזעיק אחד מחברי הצוות את כוחות הביטחון. בתום פעולה מהירה ובזכות הראיות הברורות נעצרו הפורעים בתוך זמן קצר.

ארי קניאל, מנכ"ל חברת I.S אמר היום לערוץ 7 כי "הצוות פעל לפי הנחיה ברורה מאוד במשרדנו, לפיה חיי אדם וביטחונם קודם לכל דבר אחר. על אף שהצוות היה באמצע עבודה בתיק פעיל, הופסקה הפעילות מיד והצוות החל לטפל בזריקות האבנים ובסיוע לכוחות הביטחון בשטח. דיברתי עם הצוות מיד לאחר האירוע, ובירכתי אותם על העבודה המהירה והמקצועית".

זריקות האבנים גברו בתקופה האחרונה ברחבי יהודה ושומרון.‬ אמש ספגה אבנים משפחה יהודית שעשתה את דרכה לטקס השבעה בכותל המערבי. המשפחה נסעה בטעות בואדי ג'וז שבמזרח ירושלים ורכבה נרגם באבנים ובבלוקים.

הנהג הצליח להימלט מהמקום למרות כוונת הפורעים להתקרב לרכב ולתקוף את בני המשפחה. עם הגעתה לכותל הגישה המשפחה תלונה במשטרה.

גם ביום ראשון האחרון התפרעו ערבים בואדי ג'וז. צעיר יהודי שנסע ברכבו בציר המוסכים בשכונה נפצע באורח קל מאבנים. הצעיר נפגע בראשו, טופל על ידי חובשי מגן דוד אדום ופונה לבית החולים שערי צדק בבירה. כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום פיזרו את עשרות המתפרעים, ואלה יידו לעבר השוטרים אבנים וירו זיקוקים. נזק כבד נגרם לכלי רכב משטרתיים.