בית חם בשבתות ובחגים לבני הנוער

לאחר שאלי שהפוקר הבחין שלנוער אין בית חם ללכת אליו בשבתות ובחגים, אלא רק באמצע שבוע, הוא החליט לעשות מעשה בירושלים.

יעל רון , כ"א באלול תשע"ד

בסוכות שנה שעברה
בסוכות שנה שעברה
עמותת שבתות וחגים

כשאלי שהפוקר (45) עבד כמדריך במרכז לנוער בירושלים, הוא הבחין שכל העמותות ובתי הנוער פתוחים רק באמצע שבוע ואילו בשבתות ובחגים אין לבני הנוער לאן ללכת.

בתחילה הזמין את בני הנוער בשבתות לביתו, אך המספר גדל והוא היה בתהליך של מעבר דירה. ביחד עם חברים טובים החליט לעשות מעשה, לשכור דירה במרכז ירושלים שתהווה בית חם ואוזן קשבת לבני הנוער בשבתות ובחגים.

"לפני ארבע שנים שכרנו דירה ברחוב נחלת השבעה בירושלים, אל הדירה מגיעים בערב שישי כל סוגי הנוער, יש שם קיבוץ גלויות אמיתי", מספר שהפוקר.

"אנחנו עושים קידוש משותף, מי שרוצה יכול לשים כיפה, מי שרוצה יכול לשיר איתנו, הכל נעשה באהבה. לאחר הקידוש והאוכל כולם יושבים ביחד, השיחות מתחילות להתגלגל, בני הנוער מספרים לנו על החיים שלהם ומשהו נפתח. יש משהו בשבת שפותח את הלבבות".

שהופקר מוסיף לספר, "אנחנו עורכים אירועים מיוחדים בחגים, מבחינה תקציבית קשה להתקיים, זה ניסים. יש לי כמה חברים קרובים שתורמים סכום קבוע למקום, כל השאר זה אנשים טובים שמידי פעם מביאים תרומות ומשם אנחנו מתגלגלים. בני נוער עברו במקום הזה תהליכים גדולים, יש זוגות שהכירו דרך המקום והתחתנו, יש אנשים שלא שמרו תורה ומצוות והתחזקו וכאלה שעברו תיקון, שבאו מבית קפדני ונוקשה מבחינה דתית ובדירה שלנו הבינו שהדת יכולה להיות פתוחה ושמחה".

למידע נוסף ויצירת קשר