אברהם פריד הצדיע לגרעין התורני בשדרות

ראש העיר אלון דוידי: ארגוני הטרור מלמדים אותנו שעם ישראל הוא גוף אחד ומשפחה אחת. וורצמן: לילד בשדרות מגיע יותר מילד בת"א.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ד

ערב הצדעה לגרעין התורני בשדרות נערך (שני) בעיר לרגל עשרים שנות עשייה.

האירוע התקיים בהשתתפות ראש העיר אלון דוידי, סגן שר החינוך אבי וורצמן וראשי הגרעין התורני "אפיקים בנגב". במהלך האירוע הופיע גדול הזמר החסידי אברהם פריד ונערך טקס חלוקת תעודות הוקרה לאישים חשובים שתרמו במרוצת השנים להצלחת הגרעין ולצמיחתו.

"חברי גרעין רעות שדרות, אתם צוק איתן וכיפת הברזל של עם ישראל", אמר סגן השר וורצמן. ''העמידה, הנחישות, החוזק שלכם, אורך הרוח, הגיבוי לצבא ההגנה לישראל הם שמגנים על מדינת ישראל".

"שדרות מחזיקה את תושבי תל אביב, חיפה וירושלים וכשיש תושבים שעוזבים דווקא בצוק איתן ומתוך האתגר באו לכאן אנשים חדשים להתיישב ולחזק. איפה ישנם עוד אנשים כאלה? יש שמדברים על קיצוץ בתקציב הביטחון ואני אומר: חובתנו לדאוג לתושבי שדרות כי לילד בשדרות מגיע הרבה יותר מילד בתל אביב".

וורצמן סיפר על ביקוריו בשדרות במהלך המערכה האחרונה. "ביקרתי כאן מספר פעמים לאורך צוק איתן וראיתי מקרוב מהי עמידה איתנה. זכיתי להקים לפני 22 שנים את גרעין באר שבע וגרעין רעות שדרות הוקם טיפה לאחר מכן כשני גרעינים חלוצים של מפעל הגרעינים התורניים בארץ והקמנו יחד עם גרעין רעות שדרות פרויקטים משותפים.

"חלפו 20 שנה והאם מישהו יכול לתאר את שדרות בלי הישיבות, בלי המפעל העצום של תורה, חסד, חינוך ועזרה לזולת? אני מודה לראש העיר חברי אלון דוידי ומאחל לכולם המשך עשייה ברוכה".

צילום: יצחק משיח

ראש העיר אלון דוידי אמר כי "הקסאמים שנפלו במהלך השנים על העיר שדרות לימדו אותי שהחמאס וארגוני הטרור לא מבחינים בין דם לדם, בין צעיר למבוגר, בין עולה חדש לוותיק או בין ספרדי לאשכנזי. בנוסף למדנו שארגוני הטרור מלמדים אותנו שעם ישראל ותושבי מדינת ישראל הם גוף אחד ומשפחה אחת, ובעיקר שתושבי שדרות התנהגו לאורך כל המבצע האחרון כהרגלם כצוק איתן.

"אם אפשר לתת אופי לקהילת אפיקים בנגב שבזכותה אני ומשפחתי כאן זוהי באמת היכולת של הקהילה ועמותת רעות לעסוק בחסד, בחינוך ילדים, בהקמת רשת מועדוניות ובפעילויות תרבות למען התושבים. זהו החוזק שממנו בנויה העיר שדרות", הוסיף דוידי.

ראש הגרעין, יניב צברי אמר כי "לשמחתנו ככל שהחודשים חולפים אנחנו מרגישים שהפעילות בגרעין מתרחבת, ושנפתחים עבורנו אפיקי פעילות חדשים שלא נגענו בהם השנים קודמות". צברי הדגיש "אני גאה ושמח להיות חלק מהמהפכה בשדרות שהיא כל כולה ציונות ושליחות".