סליחות ו-1,000 שופרות

מעמד סליחות המוני צפוי להתקיים בשבוע הבא - עשרת ימי תשובה. במהלך המעמד יתקעו ב-1,000 שופרות, "להצטרף לקולו של המשיח".

ישי קרוב , כ"ו באלול תשע"ד

שופרות
שופרות
פלאש 90

מעמד סליחות מרכזי יתקיים ביום שני הבא, ברחבת הכותל המערבי בהובלתם של כמה ארגונים בציונות הדתית.

מדובר בהמשך מסורת מעמד הסליחות שהחלה לפני מספר שנים ביוזמתו של הראשון לציון, הרב מרדכי אליהו זצ"ל, ואשר נמשכת מדי שנה עד היום.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר מנכ"ל איגוד רבני הקהילות, הרב עמיחי אליהו, נכדו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל, כי מעמד הסליחות יתקיים במסר של אחדות ובאמירת תודה על הניסים במהלך מבצע 'צוק איתן'.

הוא סיפר כי בסליחות ישתתפו אלפי בני אדם וכבר הוזמנו על ידי איגוד רבני קהילות 110 אוטובוסים, 70 אוטובסים מארגונים אחרים ו-80 אוטובוסים של בני נוער - סה"כ כ-12,000 משתתפים, בנוסף לכל אלו שיגיעו באופן פרטי ברכבם או בתחבורה הציבורית.

במעמד ישתתפו רבה של צפת וראש איגוד רבני קהילות - הרב שמואל אליהו, הרב ישועה בן שושן, הרב דוד חי הכהן, השר אורי אריאל, סגן השר אבי וורצמן ועוד.

במהלך הסליחות יתקיים מעמד תקיעת שופר המוני, "ננסה להביא 1,000 שופרות במטרה לייצר מסורת ולהצטרף לקול המשיח, קול הגאולה, תקע בשופר גדול".

הרב עמיחי אליהו סיפר כי איגוד רבני קהילות מאגד בתוכו 120 רבנים מגווני הקשת השונים, כאשר מחציתם בפריפריה, "המטרה לחנך את העם לציונות, לתורה, למצוות, לעבודה וארץ ישראל".

הוא סיפר כי חברי הגרעינים פועלים בקבוצות של בני ישיבות כאשר מרכז החיים שלהם הם הקהילה המקומית, בית הכנסת המקומי - שהיו לפני שהגיעו ובכל חג הם נמצאים שם ולא בישיבה שלהם.