תפילה נשית
תפילה נשיתצילום: שחר כהן

מפגש מעניין ייערך הערב (רביעי) בין הרבנית ימימה מזרחי - מנהיגת נשים דתית כריזמטית וסוחפת לבין העיתונאית והידוענית ג'ודי שלום ניר-מוזס. השתיים יפגשו בתפילת חנה בשילה הקדומה שבה שכן משכן שילה לפני אלפי שנים.

תפילת חנה, אם שמואל הנביא, בהיותה עקרה המייחלת לילד, נחשבת לאם התפילות, והיא קריאה היוצאת מלבן של נשים השוטחות תחינתן לשמיים, לשידוך, לפרי בטן או לכל משאלה אחרת.

לערוץ 7 אמרה ניר-מוזס לקראת האירוע כי "תפילת חנה היא סיפור יהודי עתיק שמצליח כמו טקסטים אחרים במורשת היהדות, להסביר משהו שעד היום מנסים להגדירו ללא הצלחה: המהות של העוצמה הנשית".

מוקדם יותר היום הביעה ניר מוזס התרגשות לקראת האירוע בטוויטר, "הערב ארוע תפילת חנה, ארוע ענק ואנרגטי, בשילה הקדומה, אליו מגיעות אלפי נשים. מתרגשת בטירוף לקראת ההופעה".

מדי שנה לקראת ראש השנה נערך אירוע תפילת חנה בשילה הקדומה. אלפי נשים מכל הארץ ומכל המגזרים מתאספות יחד ומשחזרות את תפילתה הקדומה של חנה שבמשך שנים רבות היתה עקרה, עד שהגיעה בראש השנה למשכן בשילה ומתוך כאב לב ושברון נשאה תפילה שהפכה לאבן יסוד בתפילה של עם ישראל בכל הדורות ועד היום.

אורה ועזרי טובי ינחו טקס הפרשת חלה בליווי סיפורי אמהות ותפילת נשים, הרבנית ימימה מזרחי תקיים מעמד תפילת חנה משותפת וסוחפת והערב יסתיים בהופעתן של הלל ומירב ברנר, מופע מיוחד ומרגש בהשתתפות עשרות זמרות ונגניות ושל הזמרת והיוצרת קרני אלדר, מלווה ברביעיית כלי מיתר.

במהלך הערב יתקיימו סיורים מודרכים בשילה הקדומה עם מיצג מולטימדיה ב"מגדל הרואה", מיצג מדהים בטכנולוגיה חדשנית, המקים לתחייה את סיפורה התנ"כי המרתק של שילה. האירוע יתקיים החל מהשעה 16:00 אל תוך הלילה.