מודאג. שטרן
מודאג. שטרן Flash 90

ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) התייחס הערב (רביעי) להחלטת בית המשפט העליון לאפשר למוסדות החרדיים שלא ללמד מקצועות הליב"ה ולקבל תקציב ממשרד החינוך.

"אמנם בשורה התחתונה בית המשפט דחה את העתירה, אך מרוח הדברים שנאמרו היום בהיכל הצדק נראה כי גם שופטי בית המשפט העליון מבינים כי העדר לימודי ליב"ה במערכת החינוך החרדית פוגע אנושות הן בקהילה החרדית והן בחברה הישראלית כולה".

שטרן הוסיף כי "העדר מקצועות ליב"ה בקרב אוכלוסייה גדלה והולכת בחברה הישראלית גוזר חיי עוני על אותם תלמידים ופגע בעתידנו כמדינה מערבית מתקדמת".

"כאדם מאמין תרשו לי להוסיף כי להעניק לילדינו כלים להשתלב בשוק העבודה היא חובה דתית המוטלת על כל הורה. העדר לימוד מקצועות ליב"ה וידע בסיסי במדעים ובשפות מקשה כמובן על יציאתם של תלמידי העולם החרדי לעיסוק מכובד במשק הישראלי ובחברה הישראלית ומשאיר אותם כקהל שבוי של אותה מנהיגות שלא מאפשרת להם ללמוד לימודי ליב"ה".

"שילוב חרדים בוגרי מקצועות ליב"ה בשוק העבודה הישראלי תורם לתוצר הלאומי של מדינת ישראל מיליארדי שקלים בשנה יותר מאשר שילובם מבלי שלמדו מקצועות ליב"ה ולימודי המשך המתבססים עליהם".

מוקדם יותר דחו שופטי בית המשפט העליון, את העתירה שהוגשה על ידי שטרן, השר לשעבר אמנון רובינשטיין ועותרים נוספים, נגד החוק הפוטר את המוסדות החרדים מלימודי ליב"ה.

על פי החוק, מוסדות אלה יהיו פטורים מלימודי הליבה, ועם זאת יתוקצבו בשיעור של 60% מתקצוב של תלמידים הלומדים במוסדות חינוך על-יסודיים במסלול לימודים עיוני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו