מהומות בנתב"ג: הנוסעים נקלעו לשביתה

מאות נוסעים שחזרו לפני זמן קצר לישראל הופתעו לגלות כי נקלעו לשביתה בת 3 שעות.

יוני קמפינסקי ואלירן אהרון , כ"ג באלול תשע"ד

מהומה באולם הנוסעים בנמל התעופה בן גוריון לאחר שמאות נוסעים שהגיעו לישראל הופתעו לגלות כי לא יוכלו לקבל את מזוודותיהם עד לשעה 14:00.

נזכיר כי ההסתדרות בראשות היו"ר אבי ניסנקורן הודיעה אתמול על השבתת נמל התעופה בן־גוריון היום בין השעות 11 בבוקר ל־2 בצהריים, לאות הזדהות עם מאבקם של עובדי הדואר. 

השביתה פוגעת לא רק בנוסעים שהגיעו לישראל אלא בכל הנוסעים היוצאים מישראל. במסגרת השביתה, לא יתאפשרו המראות מטוסים, ונוסעים שינחתו בנמל לא יקבלו מזוודות.

בנוסף להשבתה בנתב"ג, ועד עובדי רשות המסים החליט להפסיק מהבוקר גבייה של מסים, ובמקביל לא ניתן יהיה לעדכן העברת בעלות על רכב בבנק הדואר או במשרד התחבורה.

כמו כן תימשך השביתה בטיפול בדברי הדואר של משרדי הממשלה, לא יינתנו שירותי דואר דיפלומטי לשגרירויות והנציגויות הזרות בישראל, ומערך הקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות יושבת גם הוא. גם לשכות ההוצאה לפועל ישבתו ולא תהיה קבלת קהל. כמו כן, לא יפעלו לשכות הבריאות.

הרקע לצעדים הארגוניים הוא תוכנית ההבראה בדואר ישראל. בהסתדרות טוענים שתוכנית ההבראה אמורה לכלול פיטורים של 1,500 עובדים והבאה של עובדי קבלן במקומם, שיטה שהם קוראים לה "הדלת המסתובבת".טוען....