הגרסה השמינית של iOS

לאחר השקת מכשירי ה-iPhone החדשים השיקה אפל כצפוי גם את iOS 8 עם פתיחות גדולה מתמיד ותכונות חדשות שמגשרות בין כל הפלטפורמות.

דורון רותם שני , כ"ד באלול תשע"ד

שיתוף חזק מתמיד. אפל השיקה את iOS 8
שיתוף חזק מתמיד. אפל השיקה את iOS 8
אפל

אפל השיקה באופן רשמי את iOS 8. מבחינת החברה מדובר בהשקה משמעותית של מערכת ההפעלה הניידת שלה. אפל פותחת במעט את הגן הסגור שלה.

כעת היא מציעה פתיחות גדולה מאי פעם לקהילת המפתחים, כולל אפילו אפשרות להחלפת מקלדת ברירת המחדל של מערכת ההפעלה.

אחד השיפורים הוא לכאורה קטן יחסית, אבל למעשה חשוב מאוד למי שמרבה לצלם תמונות. כעת ניתן לבצע חיפוש אחר תמונות מסוימות בטלפון. בנוסף שחררה החברה מערך חדש של כלי עיבוד תמונה ואפקטים. נושא נוסף שקשור לתמונות הוא אחסון הענן של החברה, iCloud Drive. מעבר לכך שניתן לאחסן בו כל סוג של קובץ, ניתן לשמור בו את כל התמונות השמורות במכשיר בגודל מלא, ולהקטין באופן משמעותי את אלו שנשארות במכשיר.

יישום ההודעות החדש מאפשר לשלוח באופן מיידי הודעות קוליות ותמונות מבלי לצאת מההודעה. כמו כן ניתן כעת לשלוח כמה תמונות ביחד בכל הודעה. ניתן גם ליצור קבוצות להודעות, בדומה ל-WhatsApp ולשתף עמן תמונות ושאר סוגי קבצים.

חידוש אחר נקרא Handsoff והוא מאפשר לבצע פעולה באפליקציה מסוימת במכשיר מסוים של החברה, ולהמשיך את הפעולה של האפליקציה במכשיר אחר. כך לדוגמה ניתן להתחיל לכתוב הודעת דואר במחשב ולהמשיך לכתוב אותה ב-iPad, או להתחיל לגלוש מה-iPhone ולהמשיך בדיוק מאותו מקום ב-iPod Touch.

מדובר רק בחלק מהדברים החדשים במערכת ההפעלה iOS 8. היא זמינה עבור מכשירי iPhone 4s ומעלה, iPad 2 ומעלה וכן iPod Touch 5.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il