מחריפים עיצומי המחאה של עובדי הדואר

הטיפול בפניות הציבור בבתי המשפט והעברת המטענים לישראל דרך הגבול המזרחי והגבול הדרומי יופסקו. זאת כחלק מהחרפת מחאת עובדי הדואר.

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ד

עובדי הדואר מפגינים
עובדי הדואר מפגינים
יוני קמפינסקי

נמשכת ההחרפה במאבקם של עובדי הדואר ועובדי הקבלן. החל מהיום (ראשון) יושבתו שירותים נוספים, ביניהם: יופסק הטיפול בפניות הציבור בבתי המשפט ותופסק העברת המטענים לישראל דרך הגבול המזרחי והגבול הדרומי.

דובר ההסתדרות מונה את רשימת השיבושים הצפויים החל מהיום ומציין כי מהיום "לא תחודש גביית המיסים ולא יינתן שירות לקהל הרחב, לא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה, לא יהיה טיפול במערך הקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות, לא תהיה קבלת קהל בלשכות ההוצאה לפועל ברחבי הארץ, לא יהיה טיפול בשירותי הדואר של משרדי הממשלה, לא יינתנו שירותי דואר דיפלומטי לשגרירויות והנציגויות הזרות בישראל".

בנוסף לאלה "לא תהיה קבלת קהל בבתי המשפט ולא יטופלו פניות הציבור באמצעות הטלפון, הפקס או השירותים הממוכנים, לא יתאפשר מעבר מטענים דרך הגבול המזרחי והגבול הדרומי של מדינת ישראל", שירותים אלה ייסגרו הבוקר (ראשון) החל מהשעה 08:00 בבוקר.

דובר ההסתדרות, יניב לוי, מציין כי "שורשי הסכסוך שהכריזה ההסתדרות בשירות המדינה, נעוצים בהתנהלות חד צדדית של המדינה בכל הנוגע לרפורמות ושינויים מבניים, תוך התעלמות מוחלטת מהעובדים. ההסתדרות מבקשת למחות בצעדיה על האופן שבו המדינה מנציחה דפוסי העסקה פוגעניים כגון: "הדלת המסתובבת", עובדי כתף אל כתף והרחבת התופעה של עובדי הקבלן. מההסתדרות הדגישו כי המאבק יימשך כל עוד המדינה תמשיך להתבצר בדרישתה לשלוח 1,500 עובדים טובים הביתה ולהחליפם בעובדים ארעיים ועובדי קבלן".