בוקר במעלה הזיתים

רעולי פנים השליכו אבנים ומיכלי צבע על אוטובוס ישראלי שהיה בדרכו לרובע היהודי בירושלים. אין נפגעים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ד

בוקר במעלה הזיתים    -ערוץ 7
האוטובוס שנפגע
דף הפייסבוק של אריה קינג

אבנים הושלכו הבוקר (ראשון) לעבר אוטובוס שהסיע תלמידים יהודים באזור שכונת מעלה הזיתים שבמזרח ירושלים. לא היו נפגעים, אולם נזק נגרם לשמשת האוטובוס.

כוחות מג"ב החלו בסריקות לאיתור החשודים במעשה.

חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג, הגיב לתקרית ומסר, "איזו התחלה נפלאה לשבוע האחרון בשנה.  שלושה מחבלים רעולי פנים תקפו את הסעת התלמידים (בהם בין השאר ששת ילדיי) לעיר העתיקה".

"אז נעצרו על ידי המשטרה 600-700-800 אולי עוד מעט נגיע ל1,000 מחבלים!? אין ספק ששיטת המעצרים ההמוניים של המשטרה לא פועלת. יש לנו אחלה משטרה ואין לה הרתעה. כך נראים חיי תושבי ירושלים היהודים. הגיע הזמן להפוך צד בתקליט המשטרתי, הגיע הזמן לאכיפה בשגרה ונוכחות קבועה בשכונות הערביות בירושלים", אמר קינג.

האירוע הנוכחי הוא חלק מהחרפת המצב הביטחוני בירושלים בחודשים האחרונים, ובעיקר מאז רצח הנער הערבי מוחמד אבו ח'דיר.

ביום חמישי האחרון התייחס ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, למצב הביטחון האישי בעיר, וקרא לנקוט יד קשה נגד התפרעויות הערבים, יידוי האבנים ובקבוקי התבערה.

"אני רוצה להבהיר באופן נחרץ. יש לנקוט ביד קשה ובלתי מתפשרת נגד כל מי שנוהג באלימות מכל סוג", כתב ברקת בעמוד הפייסבוק. "לא נשלים עם מצב בו זורקים אבנים או בקבוקי תבערה על הרכבת הקלה, על בתי יהודים במזרח העיר או כל סוג אחר של אלימות".

לדבריו לא ייתכן שהמשטרה עוצרת מפרי סדר והם משתחררים על ידי בתי המשפט ב"דלת מסתובבת" וחוזרים לאלימות. "חייבים להגביר את הענישה וליצור הרתעה כדי שיידע כל מי שחושב לקחת את החוק לידיים שייתפס וישלם על כך מחיר כבד".

ברקת הדגיש כי המשטרה עושה מאמצים כבירים, כלשונו, בחודשים האחרונים, למגר את הטרור ומתייחסת לכך ברצינות רבה. "נעצרו כבר למעלה מ-700 מתפרעים וכנגד מאות כבר הוגשו כתבי אישום. העירייה מסייעת ותמשיך לסייע ולהיענות לכל בקשה של המשטרה. עד שנמגר זאת", הבהיר.