השר אריאל: אסור לסבול טפטוף של ירי

לקראת השנה החדשה, סייר השר אריאל בדרום יחד עם ח"כ כלפה ומנכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר. בישובים השונים הרימו כוסית לשנה החדשה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ד

הרמת כוסית לשנה החדשה
הרמת כוסית לשנה החדשה
לשכת השר אריאל

לקראת השנה החדשה, סייר ביום חמישי שר הבינוי והשיכון אורי אריאל בבאר שבע ובישובי עוטף עזה, סעד ושדרות, יחד עם חבר הכנסת זבולון כלפה ומנכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר.

בישובים השונים השר אריאל חבר הכנסת כלפה תושב הדרום והמנכ"ל סופר תושב הצפון הרימו כוסית עם התושבים לקראת שנה החדשה.

השר אריאל שוחח עם התושבים על הפיתוח של המגרשים החדשים שמשרד הבינוי והשיכון מקדם במושבים והקיבוצים, על הצעת ההחלטה שהשר הוביל לחיזוק עוטף עזה שעולה לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב בסך 1.3 מיליארד שקלים, על הסכם הגג לבניית אלפי דירות חדשות בבאר שבע שנמצא בדיונים בימים אלה עם העירייה, ועוד.

השר סקר בפני התושבים את הפעילות החברתית הענפה שהוא מקדם במשרד הבינוי והשיכון ובמפלגה, כמו מחזור משכנתאות שיחסוך ליותר ממאה אלף משפחות אלפי שקלים בשנה, הקמת מספר מועדוניות של חברת "עמידר" עבור ילדי השכונות ועוד עשרות שבדרך, עזרה למשפחות נזקקות לאורך כל השנה ובפרט לקראת החגים, יחד עם עמותת אורות חסד, תוך מטרה לחזק את הפריפריה בישראל.

התושבים העלו בפני השר אריאל וחבר הכנסת כלפה בקשות שונות לעזרה בקידום בנייה באזור כדי לענות על צורכי הביקוש של משפחות חדשות לבוא לגור בעוטף, וביקשו שהמצב של 'טפטוף ירי' לא יחזור על עצמו. התושבים הסבירו כי הציבור בעוטף עזה חזק אך לא ייתכן כי הם ימשיכו לסבול ממחבלי החמאס. "קצת דחיפה מצד המדינה. פחות בירוקרטיה ואנחנו נהפוך את הדרום לחבל ארץ פורח ויפה בצורה בלתי רגילה", אמר אחד התושבים.

השר אריאל ביקש מהתושבים להעביר אליו את כל הבקשות וצרכי השטח, הבטיח לבדוק את הפניות ולנסות לסייע ככל שיוכל. כמו כן אמר השר כי אסור למדינת ישראל לסבול טפטוף של ירי על הדרום ועל ישראל בכלל.

השר אורי אריאל ציין כי "מבצע צוק איתן הסתיים אבל הסיוע לתושבי הדרום ומתן תשובה ציונית הולמת לתוקפנות החמאסית רק החל. המדינה תשקיע מעל מיליארד שקלים בתושבי הדרום ובע"ה נביא לפיתוח משמעותי של הנגב. צדק חברתי 2 רלוונטי לכל תושבי מדינת ישראל ובפרט לתושבי הדרום".

ח"כ זבולון כלפה, שנולד, גדל וחי בדרום, מפעיל לשכה פרלמנטרית בנתיבות ואף עומד בראש השדולה לקידום בפריפריה בירך את התושבים ואמר "אחרי חודשים לא פשוטים אני מאחל לכולכם שהשנה הקרובה תביא עימה בריאות, שגשוג, ביטחון ובעיקר שקט לתושבי הדרום ולכלל עם ישראל".

הרב שמעון כהן, ראש בית מוריה בבאר שבע אמר כי"החיבור של הציונות הדתית של ח"כ זבולון כלפה מהדרום, אופיר סופר מהצפון, ושאר חברי הסיעה מכל רחבי הארץ מוכיח על העשייה החברתית המיוחדת והחשובה, עם הפנים לעם ישראל".