כלפה במפגש
כלפה במפגשצילום: מירב אל-עיני

עשר משפחות חדשות הצטרפו לאחרונה לגרעינים התורניים בתל אביב יפו ביוזמת עמותת ראש יהודי. המשפחות, מרביתן מיהודה ושומרון, הגיעו לעיר בכוונה לחזק את הגרעינים הקיימים וכל אחת מהן תצטרף לגרעין אחר.

ח"כ זבולון כלפה, תושב קיבוץ שומריה (לשעבר עצמונה), שעסק רבות ביישוב מפוני גוש קטיף ואחראי להשתלבות מפוני עצמונה בקרב יישובי השומר הצעיר בנגב, הגיע לברך את המשפחות בכנס הפתיחה שנערך עבורם בכפר המכביה.

"אני מקנא בכם" אמר ח"כ כלפה לנוכחים, וגילה כי לפני מספר שנים גם הוא כמעט ועבר להתגורר ביפו אך לבסוף נענה להצעה לנהל קהילה בקיבוץ דביר של השומר הצעיר.

ח"כ כלפה סיפר כי בעקבות דרישת התושבים בקיבוץ, סייע לארגן תפילות ביום כיפור "אחרי החג התקשר אליי אחד מוותיקי הקיבוץ וסיפר כי 150 איש הגיעו לתפילות וחדר האוכל (שהיה פתוח גם בכיפור) היה ריק, ואז הוא זרק לי- "יכול להיות ששישים שנה אנחנו טועים?!"

"אני חושב שהרעיון של "חבירה לעיירות הפיתוח" יכול לקרות גם בקיבוצים וגם ביישובים עירוניים. מאור פנים זה הקלף המנצח. ראינו זאת בימי המאבק על גוש קטיף, כשפתחו את הדלתות, ראו את הילדים שמסתובבים בבניין, נפתחו גם הלבבות" הוסיף ח"כ כלפה והעניק כמה המלצות לתל אביבים החדשים.

"כשאתן אופות חלות לשבת תגדילו את הכמויות ותחלקו לשכנים, כשאתם שרים שירי שבת עם הילדים תפתחו את החלונות, אין לכם מושג כמה אנשים מצפים לשמוע אתכם. כל הצעדים הקטנים האלה יצטרפו לבסוף למשהו גדול, אין לי ספק שיהיו קשיים בדרך אבל אני מאמין שעם הזמן לא יהיה רחוב בתל אביב שלא יהיה מואר במאור הפנים שלכם"

לכנס הגיע גם הרב הראשי לתל אביב יפו הרב ישראל מאיר לאו שליט"א שהביע שמחה גדולה על הירתמותם של המשפחות החדשות לאתגר התל אביבי.

בדבריו הזכיר הרב את ימיה של "תל אביב הישנה והתורנית" והוסיף כי הוא מקווה שהמשפחות החדשות יסייעו להחזיר עטרה ליושנה.

מנכ"ל ראש יהודי ישראל זעירא אמר: "יש פה בשורה של כוח רוחני חזק שבא להשפיע על העיר, בלי להתבלבל ובלי להתנצל. אני מאחל למשפחות החדשות כי השנה החדשה תהיה שנה של התחברות התקרבות ותשובה".