"להקל בסנקציות? נו באמת"

ראש הממשלה תוקף "פרשנים במערב" שמציעים להקל על איראן כדי שתוכל להילחם בדאעש. "זה כמו שאסד יבקש הקלות בנשק כימי".

חזקי ברוך , כ"ו באלול תשע"ד

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הערב (ראשון) באירוע לציון עשור למרכז מורשת בגין בירושלים, והתייחס לתוכנית הגרעין של איראן ולמאבק העולמי בדאעש.

"אני יודע בוודאות מה היה אומר מנחם בגין על דבר שאני שומע יותר ויותר בימים האחרונים מפרשנים מכובדים במערב", אמר נתניהו. "הם אומרים שהמעצמות צריכות להקל על איראן בתוכנית הגרעין שלה על מנת שזאת תילחם בדאעש".

לדברי ראש הממשלה, "זה כאילו שאסד היה אומר 'תעשו לי הקלות בנשק הכימי, תחזירו לי את הנשק הכימי על מנת שאני אלחם בדאעש'. זה אבסורד וזה אבסורד באותה מידה. מנחם בגין היה דוחה את זה על הסף וכך אני עושה גם כן. אסור לתת לאיראן להפוך למדינת סף גרעינית", הדגיש.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר כי מנחם בגין הוא בראש הראשונה האדריכל של המהפכה החברתית המשמעותית ביותר שהתרחשה בישראל. "המפץ הגדול, מהפכת 77'. מהפכה לדורות. מהפכה ששינתה את פני הישראליות, מהפכה שטרם הושלמה.

"המרד של צעירי המפד''ל שכבר הזקנו בממסד המפלגתי שלהם, והיציאה של צעירים דתיים מעמדת משגיח הכשרות לחזית הפיקוד כמו גם המרד של ש''ס בהגמוניה האשכנזית החרדית, היו כולם תוצאת מהפכה 77', שהונעה מתוך תחושת עלבון והשפלה של מאות אלפי ישראלים".