האב השכול: "חיות טרף"

אביו של נתנאל עראמי שנהרג במהלך עבודת סנפלינג, משוכנע שהפועל הערבי חתך בכוונה את הכבל שהפיל את בנו. "מחר זה יקרה למישהו אחר".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז באלול תשע"ד

חלף כבר שבוע מאז שנתנאל רואי עראמי בן ה- 26, נהרג במהלך ביצוע עבודות באתר בנייה בפתח־תקווה באמצעות סנפלינג, והמשפחה עדיין ממתינה לשמוע מהמשטרה על התפתחות החקירה.

בינתיים, בני משפחתו של נתנאל משוכנעים ללא צל של ספק כי אחד העובדים הערבים חתך בכוונה את הכבל שהחזיק את נתנאל בסנפלינג.

"היום זה התחיל אצלי ומחר זה אצל מישהו אחר", אמר אביו. "הם (ערבים - ע.ב.) דורסים ילדים איפה שיש להם הזדמנות, אם זה בחניה, במעלית או במדרגות. הוא לוקח סכין ובורח. אני יודע מה זה ערבים הם חיות טרף. הוא מחכה לצ'אנס קטן, מחכה לך בפינה - מכניס לך סכין ובורח".

פעילי ימין יפגינו הערב מול אתר הבנייה בפתח תקווה. אחד ממארגני ההפגנה, ד"ר מיכאל בן ארי, תקף את המשטרה. "מחבל ערל לב חתך לו את הרתמים בזמן שהיה תלוי בין שמים לארץ וריסק אותו אל מותו. למשטרת ישראל מדיניות להסתיר פשיעה לאומנית רצחנית", טען.

אלמנתו של נתנאל, מוריה (24), נמצאת בהיריון ויש לה שני ילדים קטנים – איתן ואביה. אתמול היא סיפרה ל"ידיעות אחרונות", כי "נתנאל היה מומחה בסנפלינג, ידע שיש ילדים שמחכים בבית – ולכן הבטיחות הייתה אצלו לפני הכול. לבעלי לא היו סכסוכים, ואני מרגישה בעצמות שהגורל שלו היה בכך שהוא היה שם בבניין", הוסיפה.

למוריה ברור שלא מדובר בתאונת עבודה אלא בפגיעה מכוונת מצד הפועלים הערבים שעבדו באתר, "בעלי היה אדם דתי , אבל לעבודה הלך תמיד בלי כיפה על הראש כי חשש מהפועלים הפלסטינים המועסקים באתרי הבנייה".

הפחד הגדול שלה הוא מהיום שאחרי השבעה, כיוון שהיא לא רואה כיצד תפרנס את ילדיה. "נתנאל הקים באחרונה עסק עצמאי לעבודות סנפלינג ולקח הלוואה", סיפרה. "חתכו לנו את הפרנסה ואת החיים ברגע, ואני לא יודעת כעת מה יהיה עם החובות. במקום להתאבל על בעלי הראש נמצא בדאגות איך נשרוד כלכלית, איך נכסה את החובות, איך נתקיים".

רק על דמי שכירות ועל גני הילדים היא משלמת כ־7,500 שקל בחודש, וזה לפני יתר ההוצאות. היא אמנם עובדת כסייעת בגן ילדים, אבל זה לא מספיק כמעט לכלום.

ניתן להעביר תרומות לבני המשפחה היושבים שבעה ברחוב טרומפלדור 13 בבית־דגן, או לחשבון בנק מס' 340639 על שם מוריה עראמי (זפדנסקי), סניף 382 בבנק אוצר החייל.