ראש השנה במאחזים: כמו בימי גוש אמונים

דניאלה וייס מספרת על התכניות, בין השאר להקמת עיר גדולה ליד תפוח על שם אביתר בורובוסקי, "בשנה הבאה עולים מדרגה".

בני טוקר , כ"ט באלול תשע"ד

כמו בימים ההם
כמו בימים ההם
פלאש 90

דניאלה וייס, חברה בהנהלת ההתיישבות נחלה, מספרת לערוץ 7 על התכניות להקמת עיר גדולה ליד תפוח.

"לעיר החדשה יקראו אביתר, על שם אביתר בורובסקי הי"ד, ובכך נשלים את הפרחת האזור. כיום יש צמיחה גדולה במגדלים ותפוח, כולל בית ספר עם הרבה מאוד תלמידים. אנחנו ממשיכים את העלייה ההמונית בסגנון גוש אמונים, עלייה של הגשמה והתמדה עד שתקום עיר בשם אביתר. העיר תהיה ממוקמת שני קילומטר מזרחית לתפוח, ותיצור למעשה רצף טריטוריאלי בין אריאל, תפוח, מגדלים עד בקעת הירדן".

היא מספרת שכחלק מהקמת ערים ויישובים חדשים, ישנם היום מאתיים משפחות שמיועדות לגרעינים הראשונים, "יש לנו עשרה גרעינים למקומות חדשים ובכך נגשים את התכנית של ממשלת ישראל מתקופת יצחק שמיר ליישב עוד שני מליון יהודים ביהודה ושומרון. יש היום גם התעניינות גדולה בהתיישבות חדשה בבקעת הירדן, פגשנו את דוד לחיאני ואיתרנו בעזרתו שלוש נקודות חדשות".

וויס מציינת כי ההוראה של הרב לוינגר שמנחה את תנועת נחלה, זה לא להיכנס לעימותם עם כוחות ההרס, "החלטנו לעלות מדרגה ולהגיע למצב של רוחב ציבורי ועבודה בכל רחבי הארץ, כך שלא רק האידיאליסטים יעלו אלא כל רבבות עמך בית ישראל ולכן אנחנו לא נכנסים לעימותים. בראש השנה יתקיימו תפילות המוניות במעוז אסתר, עוז ציון ומצפה אביחי ובעוד מקומות רבים נוספים. אנחנו מקווה שהלחץ הגואה ישפיע על נתניהו שיבין שהוא לא יכול לעשות לא הקפאה גלויה ולא הקפאה סמויה".