הכומר הערבי-ישראלי, גבריאל נדאף, נשא השבוע נאום נדיר בפני מועצת זכויות אדם של האו"ם, תקף באופן חריף את היחס של מדינות ערב לבני הדת הנוצרית ושיבח את יחסה של מדינת ישראל לנוצרים.

בנאום דרש נדאף מהעולם לעמוד לצד ישראל במאבקה בטרור. "מי שרוצה להשמיד את המדינה היהודית יחתום גזר דין מוות על הנוצרים החופשיים האחרונים בארץ הקודש".

נדאף, לשעבר דובר הפטריארכיה היוונית-אורתודוכסית וכיום ראש הכנסייה בכפר יפיע, נשא נאום מיוחד בעצרת זכויות האדם של האו"ם בז'נווה ותקף באופן חריף את יחסן של המדינות המוסלמיות במזרח התיכון למיעוטים הנוצריים המתגוררים בהן.

"בכל שנה בעשור האחרון נרצחו מאה אלף נוצרים ברחבי המזרח התיכון. המשמעות היא שכל חמש דקות נוצרי נהרג בגלל האמונה שלו... מי שיכלו להימלט מרדיפות של קיצונים מוסלמים נמלטו מי שנשאר, חי כאזרח סוג ב', אם לא ג', תחת שליטים מוסלמים. בימינו במזרח התיכון, יש מדינה אחת שבה הנצרות אינה נרדפת. יתרה מכך, ישנו חופש ביטוי, פולחן וביטחון שמוענק באהדה רבה... בישראל, מדינת היהודים.

"ישראל היא המקום היחיד שבו נוצרים במזרח התיכון הם בטוחים. זה הזמן שהעולם יתעורר ויכיר בעובדה כי מי שרוצה להשמיד את המדינה היהודית יחתום גזר דין מוות על הנוצרים חופשיים האחרונים בארץ הקודש. מנהיגים, שוחרי שלום, סיימו את ציד המכשפות שלכם על המדינה החופשית היחידה באזור".

הכומר נדאף נאם מיד לאחר דיון בפאנל שכותרתו היתה 'מצב זכויות אדם בפלסטין ובשטחים ערבים כבושים אחרים' במהלך דיון מיוחד על גזענות. הוא דן בדיכוי האלים מול נוצרים במזרח התיכון והעזיבה הנרחבת שלהם מאזור זה בשנים האחרונות. בנוסף, הדגיש את החשיבות של כל העמים שוחרי השלום להתאחד בהתנגדות לשאיפות הגלובליות של הטרור האסלאמי.

הכומר נדאף, נשלח לז'נבה בחסות ארגון "הפנים של ישראל", ארגון המקדם את ישראל בזירה הבינלאומית על ידי השפעה על מקבלי החלטות ומובילי דעת קהל מהחברה האזרחית, כמו גם על קהילות תרבותיות ודתיות מגוונות ברחבי העולם. "הפנים של ישראל", בראשות אריאל בולשטיין, נוצר כפלטפורמה מתואמת לשיתוף פעולה בין ארגונים התומכים בישראל ומספק מחקר וניתוח של איומים על הלגיטימציה הבינלאומית של ישראל לעומק.

בנוסף, נדאף הוא היועץ הרוחני הראשי והדובר הדתי של פורום גיוס הנוצרים דוברי הערבית, ארגון חברה אזרחי הפועל לתמיכה באזרחים ערבים-ישראלים נוצריים להתגייס לצה"ל. על מאמציו לעודד השתלבות נוצרית ערבית במרכז החברה הישראלית, גונה נדאף על ידי חברי כנסת ערבים, וכן הוא ומשפחתו מקבלים איומים באופן קבוע.