הפגנת חרדים . ארכיון
הפגנת חרדים . ארכיון צילום: פלאש 90

פולמוס חפירות מתחמי הבניה בבית שמש ממשיך להסעיר את פלגי 'העדה החרדית': אדם מוכר הנמנה על עדת ה'סיקריקים' בירושלים התפרץ לעברו של האדמו"ר מדושינסקי בירושלים בעת שנשא את דרשת 'שבת שובה' והביע מחאתו על תמיכתו בהמשך החפירות במתחם הבניה 'גולובנציץ' השנוי במחלוקת בבית שמש.

לדברי החסידים, האיש החל לקרוא קריאות ולהפריע למהלך הדרשה. האדמו"ר בתגובה הורה שלא להגיב על הדברים, ובתום מחאתו יצא האיש את המקום.

לפני כחצי שנה זכה ארגון "אתרא קדישא", המזוהה עם הפלגים הקיצונים של 'העדה החרדית' לביקורת חריפה ונוקבת על ידי בשר מבשרם, מתוככי חוגי 'העדה החרדית' - גאב"ד העדה החרדית הרב יצחק טוביה וויס, שכינה את אנשי הארגון "צבועים".

בדברים שנשא בבית מדרשו ברחוב גבעת משה בירושלים, התייחס הרב וויס לאסונות שפקדו באחרונה את הציבור החרדי ותקף את אנשי 'אתרא קדישא' שתחת מסווה של קנאות צבועה הם מחללים שם שמיים, כשלטענתו, מחד הם מפגינים קנאות ומאידך הם פונים לבתי משפט תחת הליכה להתדיינות בבית הדין.

"בעוה"ר החליטו להרים יד בתורת משה ולייקר שם האלילים ולהגיש את תביעותיהם בבתי המשפט הממשלתיים ובבג"ץ".

בדבריו אמר כי הם "צבועים המתעטפים באיצטלא של קנאות".... וכי הם "התירו לעצמם בתקופה האחרונה לפנות כמה וכמה פעמים לבתי המשפט ולבג"ץ, נגד דעת תורתנו הק'"... לדבריו, יש להתרחק מהם "האוכלים קורצא אצל השלטונות ודינם מבואר בשו"ע חו"מ".