מבצע "ראש השנה" בגרעין התורני בלוד

למעלה ממאתיים תושבי לוד השתתפו בסעודות החג של הגרעין התורני בעיר - "רצינו לתת לכולם תחושה של בית בחג".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ג' בתשרי תשע"ה

חוגגים בלוד
חוגגים בלוד
עצמי

למעלה ממאתיים תושבי לוד השתתפו בסעודות החג של הגרעין התורני בעיר.

בגרעין מציינים כי מדי שבת פועל בעיר לוד גמ"ח "חסד בלוד" המספק בין היתר ארוחות שבת חמות לכל תושב העיר שמעוניין בכך. במסגרת הפרוייקט המכונה "שולחן השבת", חברי הגרעין, המונה כ-500 משפחות, מחלקים ביניהם את בישול המנות השונות לארוחות ועושים תורנות של הפעלת סעודות השבת ביחד עם תושבי העיר המתארחים.

לקראת ראש השנה התקיימה בגמ"ח היערכות מיוחדת לאירוח עשרות רבות מתושבי העיר לסעודת ליל ראש השנה וערב שבת בשלושה מוקדים: במתנ"ס שבשכונת נווה זית, בשכונת נווה נוף ובשכונת שרת בלוד. ואכן, בערב החג הראשון הגיעו
למעלה ממאה איש למוקדי הסעודות וכך גם בערב שבת.

במערכת ההודעות הקהילתית של הגרעין התורני בלוד, הופצו בשבועות שלפני ראש השנה טבלאות של חלוקת משימות ועשרות משפחות לקחו על עצמן בישול של מנות אוכל ביתי עבור ארוחות החג ההמוניות. משפחות נוספות התנדבו לסעוד את ארוחת החג שלהן ביחד עם התושבים המתארחים. בנוסף, הכינו חברי הגרעין מנות של ארוחות חג וערכות של סדר ליל ראש השנה שאותן קיבל כל סועד כדי להמשיך את אווירת החג בביתו בימים הבאים.

מנכ"ל הגרעין התורני בלוד בני פרינץ אמר "המטרה שלנו היא לתת לכל אדם בלוד תחושה של חג ושל בית. האורחים שבאו לסעוד איתנו הגיעו כי לחלקם אין עם מי לחוות את החג ואחרים פשוט מתקשים לארגן את הסעודות בגלל קשיים כספיים וזה בדיוק מקומנו ולכן אנחנו גם מציידים אותם במנות של אוכל ביתי להמשך החג. ההתגייסות של חברי הגרעין למשימות החברתיות האלה היא כבר עניין שבשגרה, אבל היא לא מפסיקה להרשים ולרגש אותי בכל פעם מחדש".