אביגדור ליברמן שר החוץ
אביגדור ליברמן שר החוץצילום: משרד החוץ

שר החוץ, אביגדור ליברמן, תוקף הבוקר (ראשון) במילים חריפות מאוד את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בעקבות דבריו אמש על "רצח עם" שביצעה ישראל.

"ישראל צריכה להגיע למסקנה שאבו מאזן הוא לא פרטנר לשום דבר, בטח לא לתהליך מדיני, אבו מאזן הצליח להתיש את כולם", טען ליברמן בראיון לגלי צה"ל.

ליברמן סיפר, כי "אני עוקב אחרי הדברים בעצרת האו"ם ואני לא זוכר אף פעם שהנושא הפלסטיני נדחק כל כך לאחור כמו בעצרת הזאת. מדברים פה על כל דבר, על האבולה ועל עיראק, על ISS ועל אוקראינה, הנושא הפלסטיני כמעט ולא קיים".

"אני חושב שגם בעולם הערבי הצליחו להתייאש מאבו מאזן. לכן, צריך להבין שאם אנחנו רוצים לדבר על אופק מדיני צריך פרטנר אמין, פרטנר רציני שמסוגל לספק את הסחורה. אם לא היינו מבזבזים זמן על אבו מאזן אולי כבר היינו מגיעים לתוצאות יותר טובות", העריך ליברמן.

ליברמן התייחס גם לבדיקת נסיעתו לאוסטריה על ידי מבקר המדינה, אך סירב להשיב לטענות בנושא לגופן. "אני לצערי לא יכול לפרט - מדובר בדיני נפשות ואי אפשר על כל דבר לברבר בתקשורת. הטלפון הראשון שעשיתי כשחזרתי מאוסטריה היה למבקר המדינה, כדאי שהמבקר יבדוק ויגיד את דברו".

בנוגע לפגישתו עם המיליארדר מרטין שלאף ציין ליברמן, כי "הוא אכן חבר שלי ואני נהנה לפגוש אותו תמיד כשיש הזדמנות. זה לא קשור לתפקידי כשר החוץ, הייתי שם כשר החוץ".

ליברמן סיפר גם שהוא עדיין נמצא בקשר עם איש מפלגתו, השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב, החשוד בקבלת שוחד. "כל בן אדם חף מפשע כל עוד הוא לא הורשע, חזקת החפות היא דבר שכדאי שנקפיד עליו. אני בהחלט נמצא איתו בקשר, אני חושב שהחברות נבחנת ברגעים קשים. אני בטוח שהוא עובר תקופה לא פשוטה, מי כמוני יודע מה זה לעבור תקופה כזאת. אני מאחל לו שיצא מכל הפרשה הזאת כמה שיותר מהר ללא רבב".