לא מתרגש במיוחד. פוטין
לא מתרגש במיוחד. פוטיןפלאש 90

לרגל השנה החדשה שיגר נשיא רוסיה וולדימיר פוטין, את אגרת הברכה המסורתית מזה מספר שנים, ליהודי רוסיה לכבוד השנה החדשה הבאה עלינו לטובה.

כמידי שנה, שיגר הנשיא פוטין את אגרתו לרבה הראשי של רוסיה הרב לאזאר, כפי שגם שלחו מוקדם יותר ראש ממשלת רוסיה מדבדב, ראש עיריית מוסקבה סוביאנין, כמו גם אגרות ברכה רבות ממושלי מחוזות ברוסיה, ראשי ערים, חברי הפרלמנט ואישי ציבור נוספים.

ברכתו של הנשיא פוטין גם פורסמה בכלי התקשורת ברוסיה, והיא הוקראה באירוע פתיחת השנה בהיכל בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", שהוכן לקליטת אלפי המתפללים בשני ימי החג.

כמו-כן, כל בתי הכנסת הפזורים במוסקבה, הוכנו להמוני המתפללים הצפויים להגיע לתפילות, לשיעורי התורה ולסעודות החג.

במכתבו כתב פוטין כי "אני מברך אתכם לרגל ראש השנה היהודי. זהו חג עתיק יומין ונערץ במיוחד ע"י היהודים בכל העולם. הוא מסמל טוהר מידות רוחני והתקדמות עצמית, קיום מצוות והערכה של מסורת דתית, המבוססת על אהבת בריות, צדקה ועזרה לנזקקים.

"יהודי רוסיה הצטיינו תמיד בחתירה לשלום ובסובלנות לבני עמים ודתות אחרים, בהקפדה על הערכים החשובים והנשגבים, כגון שכנות טובה, אמון והבנה הדדית.

"אני בטוח שהקהילה היהודית תמשיך לתרום תרומה משמעותית לחיזוק ההסכמה בין עמים שונים ודתות שונות ברוסיה, להעמקת הידידות עתיקת הימים של העם. מעומק לבי אני מאחל ליהודי רוסיה, שתהיה להם שנה טובה ומאושרת, בריאות וכל טוב", הוסיף הנשיא.