חיים מורכבים של שמחה ועצב

הרב הראשי לצה"ל, הרב פרץ, השתתף ביום עיון לזכר סרן נתן כהן שנפל במבצע צוק איתן, "שמחה על העוצמות והאחדות וצער על ההלוויות".

ישי קרוב , ז' בתשרי תשע"ה

יום עיון בנושא 'גבורה ונתינה' התקיים אתמול במכינת 'אלישע', לזכר סרן נתן כהן הי"ד, בוגר המכינה, שנפל במבצע צוק איתן.

האירוע התקיים בהשתתפות הרב הראשי לצה"ל - תת אלוף הרב רפי פרץ, ראש בית מדרש מהו"ת - הרב אלישע וישליצקי, משפחתו של נתן כהן הי"ד, ראש מכינת אלישע - הרב יצחק נסים, מנכ"ל המכינה - יוני קונפורטי, וכ-200 בוגרי המכינה, תלמידי המכינה ותושבי הסביבה.

במהלך האירוע, ניגנו תלמידי המכינה קטעי נגינה לזכרו של נתן והוקרנה מצגת על פרויקט 'לעמו נתן' מבצע חלוקת מזון שהתקיים בשבועות האחרונים להנצחת נתן ז"ל.

הרב הראשי לצה"ל, תת אלוף הרב רפי פרץ, אמר כי מבצע צוק איתן "הוכיח לנו שאנחנו צריכים לחיות עם מורכבות של שמחה ועצב".

"לצערנו נתן הי"ד לא זכה לעמוד בחופה עם טל ארוסתו. חווינו במהלך המבצע שמחה על העוצמות והאחדות בעם ומצד שני צער עמוק על ההלוויות והכאב שכרוך באיבוד מטובי בננו".

עוד הוסיף הרב פרץ כי "אלה היו ימים לא פשוטים, הייתי בחלק מההלוויות שבהן לא הייתה נציגות צבאית של חברים ומפקדים כי הם עדיין היו בשדה הקרב".

הרב אלישע וישליצקי אמר כי"לא לפחד ולהשתתק מהאיכויות שאנחנו כעם נתבעים אליהם, וכפי שנתן ז"ל לא פחד גם אנחנו לא נרתע ולא נפחד מהדרך הארוכה".

מנכ"ל המכינה, יוני קונפורטי, ציין כי "כפי שציין אביו של נתן בהספדו לבנו, נתן שם לעצמו כמטרה להיות קצין בשריון והגיע אליה. אנו למדים מנתן שחשוב לא רק סתם ללכת, אלא ללכת עם מטרה ושאיפה ולהגיע אליה".