רקטה
רקטה פלאש 90

תנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן הזמינה באחרונה כתב פלסטיני של הערוץ הרוסי (RT Russian TV) למתקן לייצור רקטות כדי לחזות בתהליך ייצור רקטות חדשות ולצלם תהליך זה. כך מדווח מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית.

מהדיווח עולה כי הזרוע הצבאית של פתח', גדודי השהידים של אל-אקצא, רוקנה את המלאי שלה בעת שהשתתפה באופן פעיל לצד חמאס במבצע "צוק איתן" ושיגרה רקטות לעבר ישראל.

הכתב המדווח על ההתחמשות הפלסטינית הסביר בכתבה כי "ברגע שהמלחמה הסתיימה (מבצע 'צוק איתן') חידשו הזרועות הצבאיות הפלסטיניות את הייצור הצבאי כדי לחדש את המאגר שהתרוקן במהלך המלחמה".

תנועת הפתח' פרסמה את הסרטון בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה "העמוד המרכזי", ובו נראים אנשי פת"ח מייצרים רקטות חדשות. כפי שהוסבר על ידי לוחם פת"ח רעול פנים: "אנו מכינים ומפתחים רקטות בעקבות הרגיעה שהוסכם עליה לקראת הקרבות הבאים". הכתב הוסיף והסביר כי עקב המצור על עזה, מצור המונע הברחת נשק, מייצרים כעת הפלגים הפלסטינים בעזה רקטות בעצמם.

מכון 'מבט' מציג תמליל של הדיווח מערוץ RT הרוסי כפי שנראה בכתבה המצולמת:

כתב RT TV: "ברגע שהמלחמה הסתיימה (מבצע 'צוק איתן', 2014), חידשו הזרועות הצבאיות הפלסטיניות את הייצור הצבאי, כדי לחדש את המאגר שהתרוקן במהלך המלחמה. אנחנו מבקרים ב'גדודי השהידים של אל-אקצא (הזרוע הצבאית של פת"ח) - צבא אל-עאצפה'... שם מכינים דלק לטילים ולפצצות מרגמה".

לוחם בגדודי השהידים של אל-אקצא: "במחלקת הייצור של גדודי השהידים של אל-אקצא - צבא אל-עאצפה אנו מכינים ומפתחים רקטות בעקבות הרגיעה שהוסכם עליה לקראת הקרבות הבאים".

כתב RT TV: "בשל הידוק המצור על רצועת עזה, ניסו הפלגים הפלסטיניים לפתח את התעשייה הצבאית שלהם, וכאן נראית בבירור חשיבות הניסיון בתחום זה...".

לוחם בגדודי השהידים של אל-אקצא: "במלחמה האחרונה ירינו כמה רקטות על האויב הציוני. שלחנו לאויב מסר, שיש עוד הרבה מאוד [טילים] באמתחתנו גם הצלחנו לפתח את רקטת K-132, שנמצאת עכשיו לידי".

ב'מבט' מדגישים כי "אין זה מפתיע שפתח' צריכה לחדש את מאגרי הנשק שלה. לאחרונה, מכון "מבט לתקשורת הפלסטינית" דיווח שיו"ר הרש"פ ופת"ח, מחמוד עבאס, רמז על ההשתתפות הרחבה של פת"ח בלחימה נגד ישראל בעזה, כשאמר שנהרגו פי 17 יותר אנשי פת"ח מאנשי חמאס במהלך המלחמה".