ר"ג: אפליית חרדים או בעיות ביטחון?

בהודעה שפרסמה העירייה נכתב כי בשל ענייני ביטחון יוגבל במהלך חול המועד מספר המבקרים בפארק 'מרום נווה' ותינתן עדיפות לתושבי העיר.

חיים לב - ערוץ 7 , ז' בתשרי תשע"ה

ר"ג: אפליית חרדים או בעיות ביטחון?-ערוץ 7
בני ברק
ש. כהן. ערוץ 7

אחרי פולמוס פארק ענבה במודיעין ופרשת ה'ספורטק' בגבעת שמואל הגיע תורה של רמת גן.

בהודעה מיוחדת שפרסמה העירייה נכתב כי בשל ענייני ביטחון יוגבל במהלך חול המועד מספר המבקרים בפארק 'מרום נווה' הסמוך לבני ברק.

"בהתאם להנחיות הבטיחות, מורשה הפארק להכיל עד 4,400 מבקרים ולאור עומס יתר של מבקרים הצפוי, הכניסה לפארק תתאפשר משלושה פתחי יציאה וכניסה".

בשל מה שהם מכנים 'הנחיות ביטחון' הוחלט לסגור את השער לפארק מכיוונה של העיר החרדית בני ברק. "השער ברחוב חזון איש יהיה סגור - השער ישמש כפתח חירום לפינוי וכניסת רכבי חירום", לשון ההודעה.

בעירייה מבהירים כי "פארק מרום נווה נועד לשרת בראש ובראשונה את תושבי רמת גן, על כן תינתן קדימות לתושבי העיר", ומה באשר לשאר המבקרים בפארק? "הכניסה למי שאינם תושבי רמת גן - על בסיס מקום פנוי בלבד", נאמר.

עוד נטען בעירייה כי מדובר בעניין בטיחותי לחלוטין, אך בקרב תושבי העיר בני ברק יש כבר מי שמחבר בין המקרים.

"ילדי בני ברק סובלים פעמיים: גם אין להם פארקים ירוקים בתוככי העיר בשל הצפיפות הנוראית וגם הם אינם מורשים לבלות בחול המועד – ימי החופשה הבודדים שלהם – בפארקים הסמוכים אליהם", אומר דוד ביטון תושב העיר, "אם זו לא אפליית חרדים – מה היא אפליית חרדים?