דואר ישראל
דואר ישראלצילום: פלאש 90

מאבק עובדי הדואר: עובדי שירות התעסוקה ועובדי המכס בנמלי הים של אשדוד וחיפה, יחלו בעיצומים החל מיום ראשון הקרוב.

כתוצאה מכך, לשכות התעסוקה ברחבי הארץ תהיינה סגורות ולא יתקיימו קבלת קהל או מענה טלפוני. במסגרת השביתה של עובדי המכס בנמלי הים, צפויים שיבושים בשחרור סחורות וחומרי גלם.

נזכיר כי השביתה בשירות המדינה קשורה לסכסוך שהכריזה ההסתדרות לפני מספר שבועות בגין ההתנהלות המדינה בכל הנוגע לרפורמות ושינויים מבניים. בהסתדרות מוחים נגד תופעת עובדי הקבלן ומדיניות "הדלת המסתובבת" שבהן נוקטת המדינה, תוך הנצחת תבניות העסקה פוגעניות, לטענתם.

לצד ההזדהות עם משבר עובדי הדואר, העובדים השובתים יוצאים נגד תבניות העסקה שמטרתן לפגוע בעובדים ולשחוק את מעמדם. עובדי שירות התעסוקה ישבתו כמחאה על התנהלות חד צדדית של ההנהלה כלפי העובדים. בדומה לכך, גם עובדי המכס מבקשים להביע את מחאתם נגד פעולות של רשות המסים ומשרד האוצר.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום כי "בלתי נתפס שהמשבר של עובדי הדואר ועובדי הקבלן ממשיך להעמיק בזמן שכל הפתרונות מונחים על השולחן. אני קורא לשר התקשורת לגלות מנהיגות אחראית ולסיים את המשבר בהקדם, הן לטובת העובדים והן למען ההבראה של הדואר".

עופר לוי, יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה, הוסיף, "אנו מבקשים למחות על כרסום מתמשך ופגיעה חמורה ועקבית במעמד העובדים. לא ניתן לפגוע בעובדים ולא נאפשר להפוך אותם לשקופים".

שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי הדואר הדגיש כי "שבעת אלפים עובדים ובני משפחותיהם מקבלים את יום כיפור בתחושה קשה של אי וודאות. בזמן זה מקבלי ההחלטות חייבים לעשות חשבון נפש עמוק ולהחליט האם אנחנו רוצים מדינה של שוק עבדים".    

נזכיר כי הבוקר מאות מעובדי הדואר קיימו הפגנות בכניסה לערים הגדולות. העובדים שחסמו צמתים מרכזיים בתל-אביב, ירושלים, חיפה ובאר-שבע ביקשו למחות על העיכוב בפתרון המשבר על אף שהושגו ההסכמות הנדרשות בין ההסתדרות לבין האוצר והנהלת החברה לגבי סעיפי תוכנית ההבראה.