מסע הסליחות של "עמי"

מסע סליחות מרגש נערך ביום שני השבוע ל-500 מתגיירים של אולפני הגיור ''עמי'' מבית ''אור עציון'', לקראת יום הכיפורים.

מטרת המסע הייחודי היא לחבר את המתגיירים ליום הקדוש ביותר בלוח השנה העברי.

במהלך הסיור שלווה במדריך מיוחד לכל קבוצה, סיירו המתגיירים בתחנות השונות המובילות משכונת משכנות שאננים אל הרובע היהודי, שמעו הסברים היסטוריים והתחברו דרך המורשת העתיקה של ירושלים אל אוירת הקדושה והתשובה של הימים האלה. 

בגמר הסיור התקבצו המשתתפים לאמירת סליחות משותפת יחד עם ראש ישיבת ''אור עציון'' הרב חיים דרוקמן וסגן שר הדתות הרב אלי בן דהן (הבית היהודי). את אמירת הסליחות הוביל השחקן והזמר גולן אזולאי ששילב את סיפור חזרתו בתשובה, יחד עם קטעי שירה ונגינה וריגש מאוד את הקהל.

במהלך האירוע נפגש סגן שר הדתות עם סיוון, בחורה צעירה שהצטרפה בשנה שעברה כתלמידת י"ב בתיכון לא דתי לכיתת הגיור של "עמי" בפתח תקוה. היא סיימה את התוכנית בהצלחה וכיום היא עושה שירות לאומי משמעותי ועוזרת בהתנדבות לתלמידי גיור. בעקבותיה הצטרפו לתהליך גם אמה ואחיה.

הרב דרוקמן אמר למתגיירים, "אני אומר לכם פה מכל הלב, מה שאתם עושים וברצונכם להיות יהודים, פירושו של דבר להיות אלה שמראים את הדרך לכל באי עולם ואת דרך האמת לכל האנושות כולה".

סגן שר הדתות הרב בן דהן אמר כי "אתם הפתרון לבעיית הגיור. החיבור שלכם למורים ולמלווים, התהליך האישי שאתם עוברים שבסופו אתם מצטרפים לעם ישראל. כולנו נקבל אתכם בזרועות פתוחות ונרגיש איך הפכתם לחלק מלא מעם ישראל! אנו עושים ככל יכולתנו לסייע בעדכם, עלו והצליחו". 

כרמי רונן מנהל אולפני הגיור ''עמי'' סיכם את האירוע הייחודי ואמר "אנחנו פועלים במשך כל חודשי הלימוד כדי לחבר את התלמידים לתהליך בצורה עמוקה ולטעת בהם את הביטחון שהם יוכלו להצליח בו. זה היה אירוע מרגש ומשמעותי מאוד לתלמידים שבוודאי ילווה אותם בהמשך המסע אל העם היהודי".

צילום: לוי סרג'
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו