פצועות במארב אבנים

תושבת מעלה הזיתים הסיעה שלוש נערות הביתה כאשר פורעים ערבים הקיפו את מכוניתן. שתיים מהן נפצעו קל.

גיל רונן , ח' בתשרי תשע"ה

פצועות במארב אבנים  -ערוץ 7
טרור אבנים אבן רכב
צילום: עמיחי בן דוד

שתי נערות ממעלה זיתים שבירושלים נפצעו בצהריים (ה') באורח קל ופונו לבית החולים אחרי שהותקפו על ידי פורעים ערבים שהשליכו עליהן אבנים.

תושבת אחרת של מעלה זיתים, מ., אשר פגשה את הנערות עם שובן מהאירוע הקשה, סיפרה על המקרה:

אישה בשנות ה-20 לחייה הסיעה שלוש נערות בנות 16-17 הביתה לאחר יום הלימודים שלהן. כולן תושבות מעלה זיתים.

לדברי מ., הנהגת החליטה לנסוע דרך א-טור, במסלול שאין מרבים להשתמש בו, כי העיר העתיקה פקוקה בשל תנועת התיירים לרגל החגים. “בנוסף”, הסבירה, “בזמן האחרון היו מהומות ליד שער שכם, וואדי ג'וז נוטה להיות עמוס וגם זו שכונה עויינת, אז הן החליטו לעבור בא-טור. “זו לא דרך שאנו מרבים להשתמש בה אבל הן חשבו שזו האופציה היחידה שנותרה להן”.

"היה עומס תנועה. ואז הן שמו לב שבמרחק מה מאחורי המכונית שלהן מתחילה התקהלות.  הן הרגישו שמשהו עומד לקרות, והתחושה הוכחה כמדוייקת כאשר אבן פגעה במכונית. כתושבות ירושלים, זה כשלעצמו דבר שכולנו מכירות. זה קרה לכולנו.

"הן ניסו להתקדם עם המכונית אבל בינתיים ראו שההמון מתחיל להתקדם לעברן. הן טלפנו לביטחון. קודם התקשרו למוקד הר הזיתים אבל שם אף פעם לא עונים. אז התקשרו למשטרה, שניסתה להבין מהן איפה הן ממוקמות בדיוק, אבל השיחה התנתקה. המשטרה התקשרה אליהן וניסתה לקבל מהן מידע, אבל לא נתנה שום עצה או הנחיה.

"עוד אבנים הושלכו אל המכונית, והחלונות נשברו. זכוכיות ואבנים התחליו  לפגוע בבנות שהיו במושב האחורי. הבנות החזיקו את תיקי בית הספר שלהן על הראש בכדי לספוג את הפגיעות, וזה עזר, פחות או יותר. אחת הבנות נפגעה קלו בגב מאבנים. שתי הבנות שישבו מאחור נלקחו לשערי צדק, והן לא סובלות מפגיעות ארוכות טווח. לא פיזית, בכל אופן.

"ככל שההמון התקרב הן ניסו לא להיכנס לפאניקה. ההמון הקיף את המכונית, ואחד התוקפים זרק אבן שהנערה תיארה כמשהו 'בגודל של אבטיח עגול'.

"הנהגת ניסתה לבצע פניית פרסה, אבל היא היתה צריכה לדרוס כמה אנשים בשביל לעשות את זה. היא צרחה על המשטרה שאם הם לא יגיעו, היא פשוט תדרוס את כולם. מכונית חסמה אותן מאחור, אולי בכוונה. פתאום הן שמו לב שהתנועה נפתחה קצת והן יצאו מהפקק. הנהגת הבחינה אז במכונית משטרה תקועה בעומס התנועה. היא יצאה מהמכונית, רועדת כולה, ודרשה ליווי משטרתי. שני שוטרי מג"ב נכנסו למכונית והם נסעו הלאה עד שהגיעו למקום שקט. שם טופלו לבסוף על ידי משטרה וצוותים רפואיים.

"דיברתי עם אחת הנערות והן כועסות מאוד", אמרה מ., “הן כועסות על כך שהן לא מקבלות את ההגנה שמגיעה להן, כילדות שבסך הכל רוצות להגיע הביתה מבית הספר. היא שאלה למה לא מגינים על ילדי בית ספר".