ומה עם הנרטיב שלהם? לוחם דאעש
ומה עם הנרטיב שלהם? לוחם דאעש רויטרס

איש השמאל הקיצוני יריב אופנהיימר, מזכ"ל תנועת 'שלום עכשיו', נשאל בראיון ל''גלי ישראל'' האם טעה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט כשלא ירד מהגולן ב-2006 ונתן אותו לסוריה.

"לא, אני לא חושב שטעינו. אני חושב שאם היינו עכשיו בשלום עם סוריה אז הכל היה יכול להשתנות. דרך אגב, קורה שהסכם שלום מתפרק ואז אתה יכול לכבוש מחדש", אמר אופנהיימר.

לדבריו, "אם היינו חותמים על הסכם שלום עם סוריה, קודם כל מלחמת לבנון השניה היתה נמנעת, כי היה לך גם שלום עם לבנון".

"ואתה יודע מה, יכול להיות שאם היינו עושים שלום עם סוריה, יכול להיות שהיתה מלחמת אזרחים בסוריה ודעאש לא היו משתלטים על רמת הגולן. יכול להיות שכן והיינו צריכים לכבוש אותה מחדש, יכול להיות".

ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) הפיץ לפני שבוע סרט תעמולה תחת הכותרת "להבות המלחמה: המאבק רק החל". הסרט חוגג את הכיבושים בעיראק וסוריה, ואחד החלקים המבחילים יותר שלו מציג חיילים סורים שנשבו חופרים את קבריהם לפני שהוצאו להורג.

סגן מפקד האוגדה המרחבית 210 בגולן, אלוף משנה ניר בן דוד, ביקש להעביר מסר מרגיע על אף הלחימה סמוך לישראל, "דאעש עוד רחוק מגבול ישראל, אבל המציאות בצד הסורי משתנה יום-יום".

לטענתו – מה שישראל ניצבת בפניו, ומי ששולט למעשה ברמה הסורית זה ארגון ג'בהת א-נוסרה. "בחודשים האחרונים הפעילות שלו הלכה ותפסה תאוצה", הוסיף וציין כי המצב מייצר אתגרים רבים.