"להפסיק בחול המועד את העבודות בכביש 1"

ח"כ מקלב פנה למשטרה ולחברת 'נתיבי ישראל' בבקשה להפסיק את העבודות בכביש 1 כדי לאפשר תנועה זורמת בסוכות.

חיים לב - ערוץ 7 , י"א בתשרי תשע"ה

כביש רכב מכונית
כביש רכב מכונית
צילום: פלאש 90

לקראת ימי חג הסוכות, בהם צפוי עומס רב בנסיעה בכביש 1, על רקע עבודות הסלילה באזור, פנה סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אל ראש אגף התנועה הארצית במשטרה ולמ"מ מנכ"ל חברת נתיבי ישראל בבקשה להפסיק את העבודות בימי חול המועד כדי שלא להכביד על העומס המוגבר בכביש בימים אלו.

"בימי חול המועד צפויה תנועה עמוסה גם בשעות הערב והלילה, כאשר אלפים עושים דרכם לירושלים וממנה לתפילות, שמחות בית-השואבה ועוד, נפח התנועה גם בשעות הלילה בימי החג, אינו גדוש פחות מנפחה בשעות היום בימות החול הרגילים במהלך השנה".

מקלב כתב כי "על מנת למנוע עומסים כבדים ובלתי נסבלים בימים אלו בדרך לירושלים וממנה, אבקשכם שלא לאפשר קיומם של העבודות הללו בכביש זה בימי חול המועד סוכות ובכך למנוע עומסים כבדים בכבישים ולאפשר שמחת חג לנוסעים".

כמו כן לאור הביקוש הרב לנסיעה בתחבורה הציבורית בימים אלו, פנה ח"כ מקלב גם אל אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה ואל הנהלת חברת אגד, בבקשה להאריך את שעות התחבורה הציבורית בירושלים בימי חול המועד עד לשעה 2:00 לפנות בוקר.

"בימי חול המועד סוכות מתקיימות מידי לילה שמחות בית השואבה בהשתתפות אלפים בכל רחבי העיר", כתב. "השמחות מסתיימות בשעות הקטנות של הלילה לאחר שעות סיום שירות התחבורה הציבורית המקובלות. בשל כך מתקשים עשרות אלפי נוסעים לשוב בחזרה לבתיהם ולמותר לציין שיש בכך גם אלמנט של סיכון".

לדבריו, משרד התחבורה צריך להאריך את השירות בקווי האוטובוסים המובילים לשכונות החרדיות בירושלים עד השעה 2:00 לפנות בוקר ואף מעבר לכך לפי הצורך, או לחילופין לאמץ מודל של פרויקט 'קווי לילה' עבור השכונות החרדיות. כשהבטחת גורמי התחבורה הציבורית לתגבור הקוים חשובה וחיונית אך עדיין לא נותנת מענה לצורך.

כן הוא מבקש להאריך את שעות הפעילות של קווי האוטובוסים לכותל המערבי. כיוון שרבים מעדיפים להגיע לכותל המערבי בשעות הערב והלילה, בפנייתו מציע מקלב להאריך את פעילות הקווים לכותל עד השעה 2:00 לפנות בוקר. "הארכה זו צפויה להקל גם על העומס הקיים על התחבורה הציבורית בשעות היום".