מצנע: להחמיר בעונשו של מתעלל בכלב

מצנע פנה ליועמ"ש בבקשה לערער על העונש שנגזר על אדם שהתעלל בכלב והעונש שנגזר עליו כלל עבודות שירות ומאסר על תנאי.

חזקי ברוך , י"ב בתשרי תשע"ה

מינוי זמני? עמרם מצנע
מינוי זמני? עמרם מצנע
צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ עמרם מצנע, פנה אל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בעקבות פניה שהגיעה אליו מעמותת 'תנו לחיות לחיות'.

מצנע מבקש מהיועמ"ש לערער על עונשו של אדם אשר הודה והורשע בהתעללות בכלב, "על גזר הדין לכלול רכיב של מאסר בפועל לתקופה משמעותית"

בגזר הדין פורטו נסיבות ביצוע העבירה, כאשר הנאשם "קשר חבל לרגלו של כלב עזוב, אותו מצא מתחת לחלון ביתו בכפר סמיע, חיבר את החבל לרכבו וגרר את הכלב למזבלה מרחק של מאות מטרים".

עוד פורט בגזר הדין, כי כי "כתוצאה מהגרירה הנ"ל של הכלב, נפצע ונחבל באורח קשה, בכך שנגרמו לו פצעי שפשוף מדממים גדולים, נמק באזור החזה, שיתוק ברגליים והוא נשם בכבדות". וטרינר שהוזעק למקום החיש את הכלב לקבלת טיפול רפואי אך נאלץ להמית את הכלב.

בפנייתו ליועץ המשפטי, כתב מצנע: "כיו"ר ועדת החינוך של הכנסת שאחראית בין היתר גם לנושא רווחת בעלי החיים, אני סבור כי העונש שהוטל על הנאשם אינו הולם את חומרת המעשה ונסיבותיו והינו עומד באופן מובהק בניגוד לרמת הענישה המקובלת, כפי שפורטה באופן ממצה בטיעוני התביעה לעניין העונש. אני פונה אליך, כבוד היועץ המשפטי לממשלה בכדי לעשות להחמרתו של העונש, כך שיכלול רכיב של מאסר בפועל לתקופה משמעותית".

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ עמרם מצנע: "עונש המאסר המכסימלי הקבוע בחוק הוא שלוש שנות מאסר. הנאשם שהודה בביצוע עברות ההתעללות, קיבל מאסר של 6 חודשים על תנאי, עבודות שירות ותשלום קנס. כיו"ר ועדת החינוך של הכנסת שאחראית בין היתר גם על נושא רווחת וצער בעלי חיים, אני סבור כי מדובר בעונש לא מידתי אשר לא מעורר את ההרתעה הנדרשת למניעת מעשים דומים. פניתי ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לערער על החלטת השופט ואני תקווה שכך יעשה. עלינו לפעול ביד קשה נגד מי שמתעלל בחסרי ישע בין אם מדובר בבני אדם ובין אם בבעלי חיים שגם להם זכויות שחשוב להגן עליהן" .