ילדי צפת סיימו מסכת לזכר החייל שנפל

במעמד רב העיר הרב שמואל אליהו סיימו הילדים את מסכת חגיגה לע"נ אליאב כחלון הי"ד, שנפל במבצע 'צוק איתן'.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ה

ילדי צפת סיימו מסכת לזכר החייל שנפל-ערוץ 7
הטקס בצפת
בי"ס ממ"ד האר"י

במעמד רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, וראש עיריית צפת, אילן שוחט, התקיים הסיום המרכזי של מסכת חגיגה במסגרת "התלמוד הישראלי - הדף היומי לילדים".

האירוע התקיים אתמול (ראשון) בבית ספר היסודי ממ"ד האר"י בצפת לעילוי נשמתו של בוגר בית הספר החייל אליאב אליהו חיים כחלון הי"ד, שנפל בקרבות "צוק איתן". 

עבור תלמידי כיתות ג' עד ו' היה זה סיום המסכת הראשונה שלהם, מסכת אותה התחילו ללמוד בתחילת שנת הלימודים. על אופי הלימוד בבית הספר מספרים שם כי התלמידים לומדים את הדף היומי לילדים מדי יום עם הוריהם ו"בחלק מהכיתות התלמידים עצמם מכינים את השיעור היומי ומעבירים אותו בפני חבריהם לכיתה. בכיתות אחרות, המחנכים מלמדים את השיעור".

במעמד הסיום השתתפו לצד הרב אליהו וראש העירייה גם מייסדי מיזם הדף היומי לילדים, אריה ומאיר יעקבסון, ועורך הפרוייקט, אבי רט, כך גם בני משפחתו של אליאב כחלון, מורים, תלמידים והוריהם.

במהלך הערב, תלמידים קראו את הפסקאות האחרונות של מהדורת הילדים לדף היומי, ורב בית הספר, הרב דב סנדמן סיים את המסכת עצמה ואיתה את כל סדר מועד. חידון התקיים גם כן ובו הפגינו הילדים ידע רב וכרכים של "התלמוד הישראלי" חולקו לתלמידים הזוכים.

הרב שמואל אליהו שיבח את הישגי הילדים וראש העירייה הביע הערכה לבית הספר והעומד בראשו, הרב עלי צרפתי, ה"מלכדים את הקהילה הצפתית של הורי ותלמידי בית הספר והופכים להיות מרכז קהילתי המקרב בין התושבים ועוסק בחיבור בין דורי שאין חשוב ממנו".

סרטון סיכום אירועי אלול שהוצג בערב הלימוד: