"מצווה לכתוב את החיים"

הרב ליאור אנגלמן סבור כי על האדם לפתח את הכוחות שלו גם באמצעות כתיבת ספרים, "אפשר להתמקצע בכתיבה" הוא מדגיש.

ישי קרוב , י"ג בתשרי תשע"ה

"מצווה לכתוב את החיים"-ערוץ 7
הרב ליאור אנגלמן
עופר עמרם

הימים הנוראים מאחורינו ומחר (רביעי) בערב כבר נסעד את סעודת החג בסוכה. הרב ליאור אנגלמן רואה קשר בין הדברים.

בראיון לערוץ 7 סיפר הרב אנגלמן כי ביום כיפור היתה תחושה של חזרה בתשובה, שבשבילה צריך להיפרד מהגוף, "מתוך תחושה שקשה להכיל את החיים עם הקדושה ביחד. כעת, חג הסוכות מבקש מאיתנו לכנס בחזרה את כל הכוחות ולהכניס אותם פנימה אל הסוכה והקודש".

הרב אנגלמן שחיבר כבר שלושה ספרים ומעביר סדנאות כתיבה, סבור כי ההכנות לסוכות - בניית הסוכה והכנת הקישוטים, הן השילוב בין החיים הרוחניים לאלו המעשיים וכי זה בדיוק מה שמבוקש מאיתנו.

הוא לא רואה סתירה בין תפקידו כרב לבין החלטתו לכתוב ספרים לאו דווקא תורניים קלאסיים, "עם החזרה לארץ ישראל יש חזרה לתורת חיים ויש לנו מצווה גדולה לכתוב את החיים".

לדעתו צריך לשלב בין הדברים וכך עשה בספריו כאשר בספרו "לא מפסיקים אהבה באמצע" הוא שיבץ אמירות תורניות ואפילו ציטוטים מכתבי הרב קוק שנבלעים בעלילה בטבעיות ולא מכבידים עליה, או כהגדרתו, "לא חייבים להזכיר בספר הרבה פעמים את השם כדי להוכיח שהוא שם".

הוא משוכנע כי אפשר להתמקצע בכתיבה, ולהגיע למצב של כתיבה בצורה מדוייקת וטובה, לכתוב בצורה כנה ולא להגיע למקום שאינו צנוע או מקום רע, "לומדים לאט לאט להתבונן איך לכתוב את החיים ואיך באמצעות הספרות לרומם את החיים".