נוער משדרות בונה סוכות לתושבי העיר

פעילים בסניף אריאל שדרות מסיעים לתושבי העיר בבניית סוכות. במהלך הבנייה הם שומעים סיפורים מרתקים מפי התושבים ומתחברים לעם ישראל.

יעל רון , י"ד בתשרי תשע"ה

בונים סוכה
בונים סוכה
סניף אריאל בנים שדרות

בימים האחרונים מסייעים מדריכים ובוגרים מסניף אריאל שדרות לתושבי העיר בבניית סוכות, דרך הבנייה הם משוחחים עם התושבים וזוכים להוות אוזן קשבת.  

"המוטיב המרכזי שמנחה אותנו בסניף שדרות הוא הרצון לצאת לעשייה ולפעילות בעיר, מתוך הבנה שיש לנו אחריות על המתרחש בשדרות ויש לנו משימה חשובה בחיבור לתושבים, בחיבור לעם ישראל", מסביר שלמה אזולאי, קומונר הסניף. "לקראת חג הסוכות, חשבנו, שלבטח יש אנשים שיש להם סוכה בבית, אך אין מי שיבנה להם אותה, החלטנו ללכת לשטח ולבנות לאותם אנשים את הסוכות".

איך שמעתם על אותם אנשים?

"הדרך הטובה ביותר להגיע לאנשים שזקוקים לעזרתנו היא דרך בתי הכנסת בעיר, ולכן פרסמנו בלוחות המודעות של בתי הכנסת מודעה עם המספר שלנו. ביקשנו במודעה מגבאים, מתפללים שיעזרו לנו להגיע אל אותם אנשים שזקוקים לעזרה בבניית הסוכה".

מה זה דרש מכם מבחינה לוגיסטית?

"מה שיפה בפרויקט הזה, שהוא פשוט ביותר מבחינה לוגיסטית. היום, לכולם יש סוכות ואין צורך באיזה כוחות יוצאי דופן או מאמץ רב כדי לבנות אותם. הדבר היחיד שנצרך הוא פלאפון כדי לענות למתקשרים ועט כדי לרשום את הפרטים".

אזולאי מוסיף, "ברוך ה' הייתה התגייסות מלאה לפרויקט מצד חבר'ה מחבריא ב'. בסיום יום מלווה אותנו תחושת סיפוק, שבחופש שיש לנו אנחנו עושים גם דברים כללים למען אחרים".  

האם נוצר שיח מעניין עם אחד האנשים שבניתם לו סוכה?

"בהחלט, אתה בא לבית של קשיש, שמעולם לא הכרת בכדי לבנות לו את הסוכה ופתאום מוצא את עצמך יושב איתו, מדבר על דברים שבכלל לא קשורים לחג הסוכות. אתה מתחיל לשמוע סיפורים מרתקים על קורות חייו ומשפחתו, וכך נוצר ביניכם קשר מיוחד שלא מן הנמנע שימשך גם לאחר הסוכות".

איזה תגובות אתם מקבלים?

"התגובות חיוביות, אבל מעבר לברכות ולמילות התודה, הדבר הגדול הוא לא המילים אלא השמחה, החיוך של אותו אדם שעכשיו יוכל לשבת בסוכות בתוך הסוכה שלו ולקיים את מצוות החג. העשייה הזו מתאימה לבני נוער נוספים בערים אחרות, ואולי זה יהפוך לאיזה נוהל קבוע בארץ בו בני נוער עוזרים בבניית סוכות".