ריבלין בהקמת סוכת הנשיא
ריבלין בהקמת סוכת הנשיא פלאש 90

מסורת חדשה יפתח נשיא המדינה, ראובן ריבלין, במהלך חול המועד סוכות המתקרב.

אם עד כה היה נשיא המדינה פותח את סוכתו להמוני בית ישראל שעלו לירושלים כדי לפגוש אותו במהלך ימי החג, הרי שהנשיא ריבלין חונך מנהג חדש – סוכה נודדת שתגיע אל הערים והמקומות הזוכים למעט פחות תשומת לב בהוויה הישראלית או אתרים הטומנים בתוכם מסר ייחודי.

העיר שבה יפתח הנשיא ריבלין את מסורת הסוכה הנודדת היא העיר לוד. בשיחה עם ערוץ 7 מספרת יועצת הנשיא רוני אלון, מהמובילות את יישום הרעיון, כי הבחירה בעיר לוד נובעת מהיות העיר כזו המגלמת בתוכה את מה שהיא מגדירה כ"ישראליות מעוררת השראה''.

אלון מציינת כי אוכלוסייתה של לוד ייחודית בהיותה לפסיפס ישראלי הכולל בתוכו עולים וותיקים, דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, יוצאי מדינות המזרח והמערב. את העיר היא מגדירה במעין תעלומה שכן מיקומה במרכז הארץ אמור היה להפוך אותה לעיר מבטיחה כדוגמת שוהם ומודיעין אך משום מה הדברים לא התפתחו בכיוון זה.

עם זאת, מציינת אלון, בעיר לוד גופים צעירים רבים הנרתמים לחולל בה מהפכה של ממש. בין הגופים היא מציינת את ארגוני הסטודנטים, מרכזים קהילתיים, מוסיקאים הנרתמים לפעילות בעיר, הגרעין התורני וגופים נוספים. אלון מציינת בדבריה כי הנשיא וצוותו מביעים הערכה וברכה לראש העירייה ומנכ"לה על האופן בו מנוהלת העיר המורכבת תוך ניצול משאבי הצעירים המצטרפים אליה בתקופה האחרונה והמשאבים שהם מביאים עימם.

"בכוחה של הסוכה הנודדת להפנות תשומת לב לכיסים הישראליים הדורשים מחשבה כדוגמת העיר לוד", אומרת אלון המדגישה כי להערכתה ולהערכת הנשיא, בלוד קיים פוטנציאל להפוך את העיר לחצר הקדמית של מדינת ישראל תוך הצגת בשורה של קהילתיות פורייה.

יצוין כי הסוכה הנודדת תתקיים ביום ראשון של חול המועד כאשר ביומו השני של חול המועד ישוב הנשיא ריבלין לסוכת בית הנשיא בירושלים ושם יקבל את פניהם של העולים לירושלים כפי שהתקיימה המסורת המוכרת והידועה.

הסוכה בלוד תוקם בפארק גנדי. אלון מציינת בדבריה כי המקום יוכל להכיל אלפי משתתפים המוזמנים לא רק מהעיר אלא מרחבי הארץ כולה "הנשיא מזמין את כל בית ישראל להגיע", היא אומרת. במתחם תוצבנה סוכות שבכל אחת מהן תהיה הדגמה לפעילותו של אחד מהגופים הקהילתיים הפועלים בעיר. המבקרים יוכלו לבקר בין הסוכות, להתרשם ולהשתתף בפעילות.

לפעילות זו יקדם שולחן עגול בניצוחו של הנשיא ובו יתקיים סיעור מוחות בין נציגי הגופים הקהילתיים והעירוניים אודות המיזמים שניתן וחושב לקדם בעיר בסיועו ובתמיכתו של הנשיא.

אלון מביעה תקווה שהמהלך כולו יעלה יפה ויקבע מסורת חדשה שתפנה מדי שנה זרקורים לפינות מעט פחות מוכרות בישראל ותמנף את הפעילות החברתית בו בסיועו של בית הנשיא.

הסוכה הפתוחה
קישוט הסוכה בבית הנשיא אתמול