אקוניס: מתוקף זכותנו נבנה בכל חלקי הארץ

סגן השר ח"כ אקוניס בגבעת 'עוז וגאו"ן': נקים ישובים בכל זמן ובכל תקופה. ח"כ ישי: לבנות ולשמר את האחדות שהביאו החטופים לעם ישראל.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תשע"ה

אקוניס בעוז וגאו"ן
אקוניס בעוז וגאו"ן
שלומי שלמוני

מאות רבות של מתיישבים ותומכי ההתיישבות מגוש עציון ומרחבי הארץ השתתפו היום (שישי) בחגיגות שמחת בית השואבה בגבעת 'עוז וגאו"ן' הסמוכה לצומת גוש עציון, הגבעה שהוקמה כזכור, לזכר שלושת הנערים שנחטפו גלעד אייל ונפתלי (גאו"ן).

האירוע שהתקיים בניצוחן של ראשי 'נשים בירוק', יהודית קצובר ונדיה מטר, אירח את סגן השר במשרד ראש הממשלה חבר הכנסת אופיר אקוניס, חבר הכנסת אלי ישי, ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל, רחלי פרנקל, אמו של נפתלי הי"ד, מח"ט גוש עציון אל"מ עמית ימין וראש ישיבת מקור חיים הרב זינגר.

ברחבי הגבעה פוזרו סוכות ובהן פינות יצירה והפעלה אותן גדשו מאות המבקרים מבוגרים ובני נוער שהחל משעות הבוקר זרמו למקום ברכבים פרטיים ובהסעות מאורגנות.

ראשון הדוברים באירוע היה סגן השר חבר הכנסת אקוניס שהודה על ההזמנה להשתתף באירוע המתקיים במקום המוקם לזכרם של שלושת הנערים ש"נחטפו בשל סיבה אחת בלב והיא היותם יהודים".

אקוניס סיפר על תחושותיו בימים הראשונים שלאחר החטיפה ועל הכוחות שקיבל מבני משפחות החטופים שרוחם הייתה מופת של אחדות וכוח לעם כולו: "ביומיים הראשונים אחרי החטיפה הגעתי אל בית משפחת פרנקל. יצאתי משם מחוזק מאוד. אחר כך המשכתי וביקרתי אצל המשפחות האחרות והכוח שנתתם בנו חיזק אותנו", אמר בפנותו לרחלי פרנקל. "המסר שנמסר לעם כולו היה מסר של אמונה ועצמה, מסר של אהבת העם ואהבת הארץ ועם המסר הזה הממשלה יכלה לצאת למבצע 'שובו אחים' ואחר מכן למבצע 'צוק איתן', שני מבצעים שלא היו מוצדקים מהם".

בפנותו למח"ט הגזרה, אל"מ ימין שנכח גם הוא במקום, ביקש אקוניס "להודות לכל אחד ואחת מחיילי צה"ל שעושים עבודה מעולה עשרים וארבע שעות ביממה בכל גזרה. אנחנו לא נרתעים ממאמרים נגד חיילי צה"ל ולא נרתעים מאמירות בקהילייה הבינלאומית נגד צה"ל. צה"ל הוא הטוב והמוסרי מבין צבאות העולם".

"זמן קצר לאחר פרסום מציאת גופות הנערים נשמעו במדינה קריאות להקמת ישוב לזכרם", הזכיר חבר הכנסת אקוניס והוסיף כי מהגבעה הזו, גבעת 'עוז וגאו"ן', "עולה הקריאה להקמת ישובים בארץ ישראל בכל זמן ובכל תקופה. ב-14 במאי 48 נאמר במגילת העצמאות משפט נכון כל כך 'בתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית'. אני תמיד שמח לראות את גוש עציון הולך ונבנה ומתפתח. בתוקף הזכות הזו אנחנו בונים לא רק בגוש עציון אלא בכל הארץ ואין לנו שום כוונה להסתלק מכאן או מכל מקום אחר".

ברוח זו הוסיף סגן השר ואמר כי "אם נקדיש למקום הזה מחשבה, אני בטוח שעל הרכס הזה הלך אברהם אבינו בדרכו לחברון ועל המסלול הזה הלך דוד המלך. לחשוב על כך שהם היו כאן זה אומר את הכול וסותם את הגולל על כל ויכוח. אין כאן ויכוח מי היה קודם. אנחנו בליבה של ארץ יהודה. אין עם בעולם שמוותר על מולדתו ולא נוותר על רגב אדמה אחד ממולדתנו".

את דבריו חתם אקוניס כשהזכיר כי בימים הקרובים "אנחנו קוראים מחדש את ספר הספרים. המשוררת הלאומית נעמי שמר כתבה באחד משיריה 'לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית', אנחנו כאן מתחילים מבראשית נמשיך לבנות ולגדול ולהקים משפחות חדשות ובתים חדשים בכל ארצנו".

חבר הכנסת אלי ישי ציין בדבריו את ייחודם של הימים הנוראים שעבר העם היהודי בימי אלול ותשרי עד לימי השמחה של חג הסוכות המבטאים אחדות בעם כולו.

בפנותו לחבר הכנסת אקוניס אמר ישי: "אני קורא לממשלה להמשיך לבנות בכל רחבי הארץ. באירופה ובארה"ב אולי אפשר להקפיא בניה. כאן אי אפשר להקפיא... אנחנו חונכים את המקום הזה לעילוי נשמת קדושי עליון שנהרגו על קידוש ה'. העוצמה של האחדות שהם הביאו לעם ישראל הייתה כאילו בורא עולם הערה רוח מיוחדת על העם. השאלה כעת היא איך ממשיכים ושומרים על האחדות הזו".

ישי הרעיף דברי שבח על ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל ה"בונה וימשיך לבנות. נבנה עוד הרבה ישובים ובתי מדרש לעילוי נשמתם של הקדושים" אמר והוסיף כי "תפקידנו להמשיך את האחדות. כל אחד ואחד מאיתנו צריך לראות את המשימה הזו כמשימה אישית. ארבעת המינים מבטאים את האחדות בין חלקי העם השונים. לא יוצאים ידי חובה אם לא מחברים את ארבעתם. אי אפשר לברך אם חסר משהו. זו עוצמתו של עם ישראל. צריך ללכד את העם יחד. אף אומה לא תוכל לעם ישראל במיוחד כשהוא מאוחד".

"אני לא זוכר ימי אחדות שכאלה", אמר בהתייחסו לימים שחלפו מאז חטיפת הנערים. "נשאב משמחת בית השואבה ומסירות הנפש של אותם קדושי עליון להמשך האחדות בעם ישראל ונפעל יחד לאיחוד העם הקדוש ונזכה לביאת משיח צדקנו ולנענע ארבעת המינים בבית המקדש", חתם ישי את דבריו.