מקור חיים

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי), הבהיר הערב (שני) לראש הממשלה בנימין נתניהו כי מפלגתו לא תשב בשקט נוכח הקפאת הבניה ביהודה ושומרון ובירושלים.

בטקס הנחת אבן פינה לישיבת מקור חיים בגוש עציון, לזכרם של שלושה הנערים הי"ד, אמר אריאל לערוץ 7 כי "לא צריך שייהרג אף אחד ושיהיו מהומות כדי שמדינת ישראל תבנה את ארצה. לצערנו הרב יש הקפאה".

אריאל חזר על דברים דומים שאמר אמש בחנוכת בית הכנסת ביישוב איתמר לזכר קדושי היישוב. "לא צריך שיחטפו ויהרגו שלושה נערים כדי שמישהו יאשר לבנות מוסד חינוכי בארץ ישראל. אנחנו תובעים מראש הממשלה מר נתניהו לבנות הרבה בכל מקום ועכשיו.

"אם הדברים לא יסתדרו צריך לשקול מה עושים כדי שהם יסתדרו", הוסיף שר הבינוי והשיכון, "להמשיך את זה כך אין מצב".

שר החקלאות יאיר שמיר (ישראל ביתנו) אמר בטקס הנחת אבן הפינה כי מדובר באירוע משמעותי. "הקמה של עוד מפעל התיישבותי וחינוכי על אדמתנו באזור הזה של ארץ אבות. השמיים כחולים, השמש זורחת והתקווה גדולה".

האם צריך שיקרה פיגוע כדי לבנות בישראל? "כמובן שהתשובה היא לא אבל לצערי המציאות היא טיפה שונה מהתשובה שלי. לפחות נתנחם בזה שיקום פה מפעל ציוני חינוכי למאות ואולי יותר תלמידים שילכו בדרכי אבותיהם".

ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל הבהיר כי בנייה בעקבות רצח היא החלטה אומללה, כלשונו. "מדינת ישראל צריכה להוביל את הבניה וההתפתחות שלה לפי החזון שלה ולפי ההחלטות הנכונות לה. ברגע שנוקטים את הבניה כצעד שהוא תשובה לטרור זו אמירה לא נכונה שבעצם מציירת ענישה לטרור ולא היא הנקודה. ראוי לקבוע תכנית עבודה מסודרת - איפה בונים ומתי", הוסיף.

סגן שר החינוך אבי וורצמן (הבית היהודי) אמר כי אייל, נפתלי וגיל-עד הפכו במשך 18 ימי החטיפה והחיפושים אחריהם, לחלק מכל אחד מאיתנו. "הדאגה, החשש והכאב איחדו את כל עם ישראל בתפילה לשובם ולאחר מכן באבל ודמעות, עם היוודע דבר מציאת גופותיהם.

"הוריהם של הנערים יחד עם ישיבת מקור חיים, בה למדו נפתלי וגיל-עד, ובתמיכת משרד החינוך והמועצה האזורית החליטו שהתשובה ללקיחת החיים האכזרית שלהם היא בניה והוספת חיים". סגן השר וורצמן הדגיש "אני בטוח שישיבת מקור חיים תמשיך לשקוק חיים ובעזרת ה' תמשיך להנציח בצורה הברורה והחיה ביותר את זכרם של הנערים ואת הבחירה של כולנו כעם- בחיים".

אבן פינה לישיבת מקור חיים