זעם בגרמניה בעקבות "החולצה הנאצית"

חברת האופנה הגדולה מברצלונה השיקה חולצה חדשה עם הדפס ברקים שמזכיר לרבים את סמל ה"שוטצשטאפל", או בכינויו המוכר יותר SS.

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ה

החולצה שעוררה סערה
החולצה שעוררה סערה
אתר MANGO

חברת האופנה הגדולה מברצלונה "מנגו" השיקה חולצה חדשה לנשים עם "הדפס ברקים" שמזכיר את סמל ה"שוטצשטאפל" - SS - יחידת המודיעין וההגנה של אדולף היטלר והמפלגה הנאצית.

ערוץ 10 דיווח כי מרטין סונבורן, חבר הפרלמנט האירופי, סאטיריקן ועיתונאי גרמני, שאל בציניות בעמוד הפייסבוק שלו "למה למנגו יש את הדגם הזה רק לבנות - אין גם גברים נאצים?" הפוסט שפרסם זכה למאות תגובות ושיתופים.

דובר חברת "מנגו" אמר בתגובה לעיתון "בילד" הגרמני כי "בקולקציה הזו, יש שני דגמים אחרים - עם מוטיבים של כוכבים ושל לבבות. בחולצה הזו אפשר לראות את מוטיב הברק, אבל מנגו מביעה צער על עוגמת הנפש שנגרמה בעקבות עיצובה".

בחודש אוגוסט האחרון זעמו צרכנים בדף הפייסבוק של ענקית האופנה הספרדית זארה על חולצה לפעוטות נראית כמו חולצת אסיר יהודי במחנה ריכוז. מזארה ישראל נמסר בתגובה כי הפריט אינו קיים בארץ, ומיד כשהתברר העניין הוחלט להסירו ממדפי המכירה בכל העולם ולהשמידו. אנו מביעים את התנצלותנו הכנה אם כתוצאה מכך פגענו ברגשות לקוחותינו.

בשנת 2007 הסירה החברה ממדפי חנויותיה ברחבי העולם תיק יד, לאחר שלקוחה באחת מחנויות הרשת בבריטניה התלוננה כי רקומים עליו צלבי קרס.