נדב שהם הובא למנוחות

"בימים האחרונים עת חיכינו לשובך מנפאל. נוכחתי לדעת שאינך רק שלי. מעגלים מעגלים הגיעו החברים ואיתם הסיפורים", ספדה לו אמו.

תגיות: נפאל לוויה
ידידיה בן אור , כ"ה בתשרי תשע"ה

נדב שהם הובא למנוחות-ערוץ 7
תמר אריאל, נדב שוהם ואגם לוריאThinkstock
Thinkstock

למעלה מאלף איש התכנסו בישוב מצפה הושעיה, על מנת ללוות את נדב שהם ז"ל, שנהרג במפולת השלגים בנפאל, בדרכו האחרונה.

בין ההמונים שפקדו את המקום היו גם הפצועים מנפאל, שהגיעו חבושים בידיהם וברגליהם. נדב הובא למנוחות בבית העלמין סמוך לבית בו נולד וגדל.

טובה שהם, אימו של נדב, אמרה מעל הקבר הטרי, "בימים האחרונים עת חיכינו לשובך מנפאל. נוכחתי לדעת שאינך רק שלי. מעגלים מעגלים הגיעו החברים ואיתם הסיפורים. נדבי יקירי, לא כאן המקום לתאר עד כמה אתה בן אהוב ואוהב. גם בבית תמיד תמיד עמדת לצידי. דאגת לכולנו והיית קשוב לכל קול וקול. את עצמך שמת בסוף הרשימה".

אבשלום שהם, אחיו הצעיר של נדב, ספד לו. "אתה האדם הצנוע והטוב ביותר שהכרתי בחיי. שמת עצמך כעפר הארץ, והמושג "אני" מעולם לא נכנס למערכת השיקולים שלך. רצונותיך בכלל לא היו במשחק. היה לך מוסר לא מהעולם הזה, הצבת לי רף גבוה מאוד פעם אחר פעם".

"המוסר הגבוה שלך ואהבת הזולת אלו דברים שהיו טבועים בדמך וחלק בלתי נפרד מהאופי שלך. והאופי הזה הוא הקו המנחה, השביל בו צעדת כל חייך. והאופי הזה לא משתנה, לא בבית בהושעיה, לא בתל אביב, לא בירושלים, לא בניו יורק וגם לא בנפאל. לא בגובה של 5000 מטר מעל פני הים וגם לא בקור של מינוס 20 מעלות, אתה ידעת מה אתה עושה, אולי לא היית לך ברירה כי זה היה בדמך, אבל ידעת", הוסיף האח.

בני דורון, חבר של נדב, ספד לו גם הוא "הרדאר של נדב תמיד סרק את השטח בחיפוש אחר אנשים שצריכים עזרה, והייתה לו מן אנטנה וירטואלית שקולטת אותות מצוקה. ברגע שהיה נקלט אות שכזה, נדב היה עוזב הכל וקופץ כדי לסייע. בין אם לחברים קרובים ובין אם לזרים גמורים".

"הוא היה האדם המוכשר ביותר שהכרתי ויחד עם זאת גם הצנוע ביותר ובכל פעם שרציתי להחמיא לו מיד קטע אותי. נדב, זו ההזדמנות האחרונה להגיד לך מבלי שתקטע אותי, את מה שתמיד היה לי בראש. אני רוצה שתדע שהערצתי אותך. קיבלתי מימך הרבה, למדתי מימך המון והשפעת עלי רבות. הפכת אותי לאדם טוב יותר ואני אסיר תודה על זה שזכיתי להכיר אותך מקרוב. אתה תמשיך לחיות אצלי ואצל עוד הרבה אחרים לנצח נצחים", הוסיף דורון.

הרב חיים בורגנסקי, רב הישוב הושעיה, ספד לנדב ואמר, "מעטים האנשים ששמם מבטא את זהותם בצורה כל כך ברורה. נדב מאיר. מאור פנים, עדינות, חיוך ורצון טוב לכל אדם. נדיבות אין קץ לעזור לסייע בדברים קטנים ובדברים גדולים. והנדיבות הזאת עלתה לו בחייו. כי נדב היה יכול להינצל, לרדת מההר בקצב שלו ובזמן שלו אבל נדיבות הלב ומאור הפנים לא נתנו לו להפקיר חברים לגורלם וכך חלקם הגדול ניצל והוא נידב את חייו להצילם".