"תמר התפללה בגיחות לשלום חיילינו"

ראש המכינה הקדם צבאית צהלי מספרת על עוצמותיה של הנווטת תמר אריאל שנהרגה בנפאל, "היא נסעה לשם כדי לנוח מהמלחמה".

בני טוקר , כ"ה בתשרי תשע"ה

"תמר התפללה בגיחות לשלום חיילינו"-ערוץ 7
סגן תמר אריאל
חיל האוויר

מיכל נגן, ראש המכינה הקדם צבאית לבנות דתיות צהלי, מספרת לערוץ 7 על העוצמות הגדולות שהם מצאו אצל תמר אריאל, נווטת הקרב הדתית הראשונה בצה"ל.

"היא ידעה שהיא פורצת דרך", מציינת נגן, "אחרי שהיא סיימה שנתיים של שרות לאומי כקומונרית בעלומים, היא הרגישה שזה לא זה, והיא רצתה גם להתגייס לצה"ל והיא התקבלה לקורס טיס. זכינו שהיא תלמד איתנו תורה גם לפני הגיוס וגם כשהיא נפצעה במהלך הקורס. היא הייתה חצי שנה בבית עד להחלמתה וחזרה לקורס טיס".

תמר נפצעה במהלך טיסת הסולו. בעקבות תקלה בזמן הנחיתה סטה המטוס מהמסלול לקראת התרסקות. תמר לחצה על כסא המפלט מהקרקע, דבר נדיר מאוד, והכסא עף לגובה מאה מטר. תמר שברה כמה חוליות ואושפזה למשך כמה חודשים. לאחר שחזרה תמר לקורס היא עברה למגמת נווט.

לדבריה, תמר הייתה גדולה בחייה, "זה לא מצב של אחרי מות קדושים, היא הייתה גדולה בחייה לצד זה שהיא הייתה ענווה. טייסת מקצועית בלי שויץ,היא לא הייתה מנופחת אגו, אלא ענווה וצנועה ולכן כל כך הרבה אנשים אומרים שהיא נגעה בחיים שלהם. נכנסתי עכשיו לחדר שלה והספרים שעומדים שם, אלה ספרי לימוד תורה, היא קבעה כל הזמן עיתים לתורה וגם ההתייחסות שלה להלכה הייתה ללכת עד הסוף. תמר הייתה מאוד ממוקדת והיא ידעה לקבוע מטרות".

מיכל מציינת שהטיול לנפאל, היה עבור תמר התאווררות מצוק איתן, "הרב של המשק במשואות יצחק, הרב מאיר, אמר לנו שהיא התייעצה איתו הרבה, והשיחה האחרונה נגעה בשאלות מוסריות סביב צוק איתן. היא סיפרה שכשהיא טסה מעל רצועת עזה, היא רואה את הכוחות היבשתיים שלנו והיא מתפללת עליהם. היא יצאה לטיול הזה כי היה לה חשוב לנוח מהעומס של התקופה של המלחמה, היא עברה תקופה סוערת והיא לקחת חופשה שנתית. חשוב לומר שהיא יצאה לנוח, זה לא היה אמור להיות טיול אתגרי, היא לא חיפשה את האקסטרים, זה טיול נורמטיבי לחלוטין בתקופה מאוד נוחה".