ח"כ זאב.
ח"כ זאב.חזקי עזרא

ח"כ ניסים זאב מש"ס מעריך כי למרות החיבוק החם לו זכה הרב שמואל אליהו בביתם של הרב קנייבסקי והרב שטיינמן עדיין צפויות הפתעות בבחירות, "אני לא רוצה לגרוע מאף מועמד, אבל הרב שלמה עמאר נשאר אחת הסמכויות העליונות ברבנות ומענקי הרוח בארץ ובעולם והציבור משווע למנהיג רוחני עם שיעור קומה".

לדבריו מבחינת הציונות הדתית בחירתו של הרב עמאר כדאית, כי היא תביא לבחירתו של הרב שטרן, "אני מניח שסיכוייו של הרב שטרן הם הגדולים ביותר, וגם מבחינת הציונות הדתית, ברגע שהרב שטרן ייבחר כרב האשכנזי תהיה נטייה לבחור ברב שלמה עמאר. זו הפשרה הטובה ביותר, כי לשים שני חרדים זה כשלון בשבילם, ולכן אם הם רוצים לקדם את הרבנים הציוניים והרב שטרן הוא המועמד האשכנזי, אז מן הראוי שהרב שלמה עמאר יהיה הקונצנזוס לרב הספרדי".

ח"כ ניסים זאב מעריך שבבחירות חשאיות צפויות גם הפתעות, "אני אעביר את המלצתי לבחור ברב עמאר, אבל מדובר בקלפי עם בחירות חשאיות, כל גבאי בית כנסת יצביע במה שהוא מאמין. כמו שאני רואה דברים משתנים במיוחד אצל פוליטיקאים והמפלגות גם מפעילים לחצים פוליטיים. ולכן חשוב להזכיר שהתפקיד לא מכבד את הרב אלא הרב מכבד את התפקיד ומבלי לגרוע במועמדים האחרים הרב עמאר מכבד מאוד את התפקיד".