דוידי עונה למנשה נוי

ראש העיר שדרות בתגובה לדברי השחקן מנשה נוי: "תודה רבה לך, מר נוי היקר, אך אנחנו לא זקוקים לעזרתך וגם לא להגנתך".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשע"ה

מנשה נוי
מנשה נוי
פלאש 90

ראש העיר שדרות, אלון דוידי, הגיב בדף הפייסבוק שלו לדבריו החריפים של השחקן מנשה נוי, שהציע לתושבי שדרות לבוא לתל אביב כי ממשלת הימין בראשות נתניהו מזניחה אותם ומנציחה את הפערים בין פריפריה למרכז. 

נזכיר כי בראיון למגזין 'גלובס' אמר נוי, הידוע כבעל דעות שמאלניות, כי אותה ממשלה שופכת את דמם של הערבים והשמאלנים ולכן הוא מבקש להיות חסיד אומות עולם של הפלסטינים ולהחביא אותם אצלו בבוידעם, כדי להציל אותם מידי אותה ממשלת ימין.

ראש העיר שדרות כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא אינו מבין כיצד ''אדם אציל נפש'' כמו נוי, היוצא כנגד גזענות ופועל למען חלשים בחברה, מצליח ללעוג לציבור שלם באופן כה גזעני.

"תודה רבה לך, מר נוי היקר, אך אנחנו לא זקוקים לעזרתך וגם לא להגנתך. תושבי שדרות הינם אנשים גאים, פטריוטים, ציוניים, אנשים עם אידאלים ומסורת. אנשים שורשיים, המבינים היטב מדוע הם נמצאים בשדרות. הם נמצאים כאן מתוך בחירה. אנחנו אוהבים את העיר שלנו ואין לנו כל כוונה לעזוב, לא אליך, לתל אביב, ולא לכל מקום אחר".

לעניין טענתו של נוי על הזנחת ממשלת נתניהו את הפריפריה, כתב דוידי, "אתה יוצר קרע ופילוג בין מרכז לפריפריה שלא לצורך. היה ראוי כי לפחות תכיר בעובדות לפני שאתה משמיץ. אותה ממשלת ימין בראשות נתניהו, היא ממשלת ישראל, אשר נבחרה בבחירות דמוקרטיות. לקשור בין רצח יצחק רבין ז"ל לבין עליית הימין לשלטון זו התססה גרועה, לא פחות מכל התססה אחרת בימים אחרים.

''הרשה לי לספר לך כי בתקופת ממשלת נתניהו, הגיעה רכבת לשדרות. מכללת ספיר פורחת ומושכת אליה אלפי סטודנטים ומאז מבצע 'צוק איתן', תקצבה הממשלה השקעות בסכום של למעלה ממיליארד שקלים לטובת יישובי עוטף עזה, מתוכם 400 מיליון עבור שדרות בלבד. זו היא תשובתה הציונית ההולמת של ממשלת ישראל לטרוריסטים מעזה, אשר ירו על ראשינו וראשי ילדינו מאות טילים במטרה להבריח אותנו אליך, לתל אביב, אך לא הצליחו".

לדברי דוידי ממשלת ישראל מחזקת את הנגב המערבי ומבססת את אחיזתם בקרקע. ''זו ציונות לשמה. אני מצדיע לתושבי שדרות ומתקשה להבין כיצד אדם כמוך, הגר בתל אביב, מרשה לעצמו להטיף ולהתנשא עלינו ולדבר על פערים בין מרכז לפריפריה ממרחקים".

את פנייתו לנוי חתם דוידי בעקיצה להיותו פרזנטור של מחלבות טרה וציין "אני חושב כי האמירה 'לא בוכים על חלב שנשפך' מקבלת אצלך משנה תוקף. אז במקום לבכות על דברים שאמרת ואינם במקומם, אנו מקווים כי תמצא מקום בלב ובבוידעם שלך גם לאנשים כמונו. ואם אין לך מקום עבורנו, אז לנו דווקא יש עבורך. אתה מוזמן לבוא ולגור בשדרות".