פורום מטכ''ל במרכז רבין
פורום מטכ''ל במרכז רבין דובר צה''ל

חברי פורום המטה הכללי של צה"ל קיימו היום (שני) כנס מיוחד לציון 19 שנים לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל. הכנס התקיים בסימן "רוח לחימה", במרכז "רבין" בתל אביב.

הכנס נפתח בטקס לזכרו של רבין ולאחר מכן השתתפו חברי פורום מטכ''ל ביום עיון שעסק בשלושה נושאים מרכזיים: לוחמים ורוח לחימה בראי ההיסטוריה של הישוב ומדינת ישראל, רוח הלחימה במבצע "צוק איתן", האתיקה של רוח הלחימה ומקורות ההנעה לבנייתה.

"קשה למצוא אדם, שתחנות חייו שזורות כל כך באבני- הדרך המרכזיות של תקומת ישראל ושל המאבק על ביצור ביטחונה, כפי ששזורות הן בחייו של יצחק רבין ז"ל", אמר הרמטכ''ל גנץ. ''היום אנו עומדים בחצר רחבת הידיים של מרכז יצחק רבין, ופרושה בפנינו במלוא הדרה העיר תל- אביב אותה אהב, העיר שבה גדל, שבה התגורר, ובה גם נרצח''.

לדברי גנץ, הרוח שעליה דיבר רבין בנאומו היא אותה הרוח המנחה את מפקדי צה"ל וחייליו גם היום. "אותם הערכים שעליהם גדל, המורשת שממנה צמח, הערכים אותם הנחיל, והמורשת אותה הותיר, אותם הדברים הם המנחים אותנו בפועלנו, מול משימות ההווה ומול אתגרי העתיד.

"כך היה גם בקיץ האחרון, במהלך 'שובו אחים' ו'צוק איתן', בהם לחמו כוחות צה"ל במסירות, בנחישות ומתוך אהבה גדולה לארץ ולמולדת. היום, נתחייב אנחנו, המפקדים המובילים של צבא ההגנה לישראל, לשאת עימנו את זכרו ואת מורשתו של יצחק רבין, להמשיך לשאת בליבנו רוח לחימה זו, ולהוסיף לפעול בשמה במשימת ההגנה על מדינת ישראל", דברי הרמטכ''ל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו