הרבנים הנבחרים

בירושלים הסתיימו הבחירות לרבני העיר. לתפקיד הרב האשכנזי זכה הרב אריה שטרן ולתפקיד רבה הספרדי של ירושלים זכה הראשון לציון הרב שלמה עמאר.

הרב שלמה עמאר זכה ל-28 קולות מחברי הגוף הבוחר, הרב אריה שטרן זכה ל- 27 קולות, הרב שמואל אליהו - 18 קולות, הרב משה חיים לאו קיבל 20 קולות, הרב חיים אמסלם זכה ל-2 קולות ומעטפה אחת היתה ריקה.

ראש העיר ניר ברקת אמר עם פרסום התוצאות כי ''לפני 9 שנים יצאתי לשליחות לבקשת הרב מרדכי אליהו זצ"ל, כדי להבטיח שלירושלים, עיר בה שני שליש מהיהודים אינם חרדים, יהיה רב ראשי ציוני, לצד רב חרדי המייצגים את כלל האוכלוסיה באופן ראוי והוגן.

"היום, עם סיום השנה הראשונה לקדנציה זו, אני שמח להכריז שהצלחנו במשימה החשובה, על אף כל הקשיים וניסיונות ההכשלה של המהלך", ברך ברקת.

ראש העיר הוסיף כי בכוונתו לעבוד במשותף עם הרבנים שנבחרו, "בראש ובראשונה כדי להעמיק את האחדות בירושלים ולבנות גשרים בין המגזרים בעיר, אליה נשואות עיני כל העולם. הרבנים שטרן ועמאר משקפים באישיותם דרך של קירוב לבבות, מתינות, ופתיחות כלפי כלל הציבורים ואני בטוח כי ימשיכו בדרכם ובמנהיגותם המאחדת בתפקידים כרבני העיר".

ממפלגת הבית היהודי נמסר לאחר פרסום התוצאות כי "ירושלים בידיים ציוניות. 'הבית היהודי' מברך את הרבנים הראשיים לירושלים, הרב אריה שטרן והרב שלמה עמאר, עם היבחרם. זהו ניצחון חשוב לאוהבי עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל בבחינת תחל שנה וברכותיה".

הכרזת התוצאות

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: