טרור אבנים
טרור אבניםצילום: פלאש 90

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ביקר הערב (חמישי, שעון ישראל) בבית החולים "וולטר ריד" בוושינגטון, שם שוהים פצועים מהצבא האמריקאי שחלקם נמצא בתהליכי שיקום.

במהלך הביקור התייחס שר הביטחון לאירועי הטרור בירושלים ולרצח התינוקת חיה זיסל אמש. "הסכסוך מבחינת הפלסטינים לא יסתיים בקווי 67', לב הסכסוך הוא חוסר רצונם להכיר בנו ובזכותנו להתקיים כמדינה יהודית. מערכת החינוך הפלסטינית והרטוריקה הפלסטינית הן אלו שגורמות לאירועים כפי שמתרחשים בירושלים.

''אתמול ראינו את התוצאה של זה ברצח התינוקת בירושלים על ידי צעיר בעל רקע חמאסי ובעל עבר ביטחוני. מדוע זה קרה? זה קרה כיוון שכבר בגן הילדים ברשות הפלסטינית, ילדים בני שלוש מתחנכים, למשל, לחגור חגורות נפץ ולהרוג באמצעותן יהודים. כל עוד זה המצב, וצעירים פלסטיניים מתחנכים להרוג יהודים, לא יהיה כאן באמת שלום".

האזינו לשיחה

מוקדם יותר הערב פרסם מגן דוד אדום את הקלטת השיחה עם מוקד מד"א מאמש, שניות לאחר פיגוע הדריסה אתמול בתחנת הרכבת בגבעת התחמושת שבירושלים, בו נרצחה התינוקת בת השלושה חודשים, חיה זיסל ברון הי"ד.

בהקלטת נשמעת אישה נסערת צועקת "מד"א? דחוף! דחוף! בגבעת התחמושת בתחנה של הרכבת. הוא עלה על המדרכה, הרכבת הקלה, הוא פגע בראש של אחת, פגע בעוד אחת מבוגרת ובתינוק, בבקשה''.

המוקדן הבהיר כי האמבולנסים כבר בדרך ושאל בכמה פצועים מדובר. "יש תינוק פצוע ואישה שיורד לה דם מהראש ועוד אישה מבוגרת, אני אגיד לכם הכל", ענתה האישה.