חיה זיסל הי"ד
חיה זיסל הי"ד באדיבות המשפחה

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו) ביקר בצהריים (שישי) את הוריה וסבה של התינוקת חיה זיסל בראון הי"ד אשר נרצחה בפיגוע הדריסה בירושלים ביום רביעי האחרון.

"אין מילים בפי לנחם זוג הורים צעירים שאיבדו את ביתם הטהורה והקטנה", אמר השר והבטיח למשפחה השכולה כי ינקוט ''צעדי ענישה נגד משפחת הרוצח אם על ידי אטימת הבית והריסתו".

לאחר מכן סייר אהרונוביץ' בשכונת נוף ציון הסמוכה לג'בל מוכבר, נפגש עם תושבים יהודיים ושוחח עימם. כמו כן הגיע לעמדת ה"צריח" המוצבת בנקודה, קיבל סקירה במקום מכוחות הביטחון ושוחח עם מפעילי בלון התצפית.

עימותים בזירת הפיגוע

אמש הפגינו מאות פעילי תנועת "עוצמה יהודית" סמוך לזירת פיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת. במהלך ההפגנה חסמו חלק מהפעילים את פסי הרכבת הקלה. כוחות משטרה החלו לפנותם ובמקום התפתחו עימותים בין הצדדים.

המפגינים נשאו שלטים בגנות השר לביטחון פנים אהרונוביץ' ודרשו ממנו להתפטר נוכח חוסר היכולת של המשטרה להתמודד עם הטרור הערבי בשכונות ירושלים.

"ערבי תיזהר, דם יהודי אינו הפקר", צעקו המפגינים, "העם דורש לגרש את הערבים, מוות למחבלים". עורך הדין איתמר בן גביר אמר "שיפסיקו לעבוד עלינו, שיפסיקו לשחק איתנו, עם ישראל רוצה נקמה ודורש מממשלת ישראל נקמה. אנחנו באנו לכאן כדי להגיד לכל הפוליטיקאים שחושבים שאפשר למכור אותנו בשקט - די תפסיקו לעבוד על כולנו".

באשר לעימותים בין המפגינים לשוטרים אמר בן גביר כי ''מי שאשם במהומה שהתפתחה היא משטרת ירושלים שהפעילה סוסים ופרשים וכוח מיותר. הציבור זועם על הממשלה ובצדק", הדגיש. פעיל הימין בנצי גופשטיין אמר כי "עצוב שמשטרת ישראל בהשראת אהרונוביץ' מפעילה אלימות כנגד יהודים טובים הדורשים נקמה ולא נוקפת אצבע מול ערבים ששורפים, רוגמים ורוצחים''.

מאות מפגינים בזירת פיגוע הדריסה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו