הבוגרים
הבוגרים שירלי למפל

אין ספק שהעשייה בשנים האחרונות של מועצת הנוער העירונית קרית מוצקין הינה יוצאת דופן.

המועצה שכוללת בני נוער חילוניים ודתיים כאחד, מצליחה לקיים פעילויות שותפות סביב מועדי החגים שמתאימים לכלל האוכלוסיה בעיר, ואף קיימו שבת משותפת בה כל בני נוער לקחו חלק וכיבדו זה את זה.

גם השבת, התקיימה שבת ייחודית של בוגרי יחידת הנוער העירונית ממועצת הנוער והמד"צים. בוגרים דתיים וחילוניים, חיילים ובנות שירות לאומי, סטודנטים במכינות או מדרשות וישיבות, רווקים ונשואים הגיעו לשבת משותפת ושוחחו על אחריות חברתית, אחדות העם ואיך זה לחיות את החיים מחוץ למסגרת התיכון, האולפנה או הישיבה ולהוציא את הדברים אל הפועל.

"זוהי היתה שבת עוצמתית", מספרת שירלי למפל, מנהלת יחידת הנוער העירונית. "לפני כניסת שבת התקיימה 'קבלת שבת' עם גיטרות, קלרינט, שירי שבת וארץ ישראל. במהלך השבת נהנו הבוגרים מפעילויות מושקעות בנושא אחריות חברתית ואחדות העם שהועברו על ידי בוגרים ו'גשר'. היתה תפילת קרליבך משותפת, סעודות בהם עלו הרבה זיכרונות וחוויות משותפות".

"במהלך השבת, בוגרים סיפרו בהתרגשות על כך שהם מוקירים את התהליך שעברו ביחידת הנוער", מספרת רות יהושע, בת שירות לאומי שנה שנייה ביחידת הנוער. "תהליך שחיזק אצלם את אהבת הארץ, התרומה לחברה ולקהילה, ציונות וקבלת השונה, תהליך שתורם להם במסגרות השונות בהם הם פועלים כיום. קיבלנו תגובות נהדרות על השבת, הבוגרים נהנו ואמרו שהם רואים ביחידת הנוער בית שני, ובאמת, הרבה ממשיכים להגיע ליחידה, לבקר ולהתנדב".