יעלון בערב חלוקת מלגות: ''איש לא יוכל לנו''

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, השתתף בערב הענקת מלגות של קרן "הישג". ''הגענו לעוצמה כלכלית עוד לפני שמצאנו את הגז''.

עוזי ברוך , ג' בחשון תשע"ה

השר יעלון, הערב
השר יעלון, הערב
צילום: שרון מינס, משרד הביטחון

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, השתתף (שני) בערב חגיגי של הענקת מלגות לימודים לחיילים בודדים על ידי קרן הישג בראשות ג'רי שוורץ והת'ר רייסמן, שציינה בערב עשור לקיומה.

במהלך הערב הוענקו 115 מלגות לחיילים, בין היתר לזכר שלושת החיילים הבודדים שנפלו במבצע "צוק איתן".

במהלך האירוע אמר שר הביטחון יעלון כי "כולנו יודעים שמדינת ישראל היא מדינה קטנה בשטח, גם לא גדולה באוכלוסייה, וגם כשמודדים את הצבא שלנו, קשה להשוות אותו במספרים למה שיש למדינות שסובבות אותנו. ואף על פי כן הם אינם יכולים לנו.

"אבל לפני התמודדות הצבאית, תסתכלו סביב במזרח התיכון ותראו את העוני, את הבערות, תראו את המלחמות הפנימיות. אלה מקומות ששוקעים ושוקעים ושוקעים ומזיקים גם לסביבה, כי הם מפיצים אידיאולוגיה קיצונית, נלחמים אחד בשני, מנסים להילחם בנו, להילחם בתרבות המערבית", אמר.

השר תיאר את ישראל כאי בתוך מרחב סוער. "מצליחה לפתח כלכלה חזקה, להיות בחזית הטכנולוגיה, המדע, הרפואה, החקלאות המתוחכמת, וכל זה עוד לפני שמצאנו גז בים התיכון. אנחנו הגענו לעוצמה כלכלית עוד לפני שמצאנו את הגז.

"בסוף מה שיש לנו הוא פרי ידע, השכלה, חתירה למצוינות, והמוח והערכים, ערכים יהודיים, ציוניים, שורשיים שמופיעים גם בהזמנה של 'הישג'. וכשמטפחים את שניהם, איש לא יוכל לנו. בין אם זה חיזבאללה בצפון, חמאס בדרום, דאע"ש במזרח, איראן שעוד רחוקה יותר במזרח, איש לא יוכל לנו.

''ראינו את זה במבצע צוק איתן", הוסיף שר הביטחון, ''רק הרוח ששרתה דיה כדי לשדר עוצמה כלפי חוץ. ראיתי את זה בין הלוחמים, הפצועים, המשפחות ולצערי גם בקרב משפחות החיילים שנהרגו. זו הרוח. וכשראינו את החיילים הבודדים שהובאו לקבורה, ראינו גם את האחדות, את הערבות ההדדית, כי 'כל ישראל ערבים זה לזה'".