"תנו למשטרה לנצח"

פעילי תנועת "אם תרצו" ואזרחים ירושלמים הפגינו מול המטה הארצי של משטרת ישראל ותחנת הרכבת בה בוצע פיגוע הדריסה.

ידידיה בן אור , ד' בחשון תשע"ה | עודכן: 20:04

פעילי תנועת "אם תרצו" ואזרחים ירושלמים הפגינו מול המטה הארצי של משטרת ישראל בגבעת התחמושת ומול תחנת הרכבת הקלה בה נרצחו התינוקת חיה זיסל ברון הי"ד וקארן ימימה באררה הי"ד.

המפגינים קראו למשטרת ישראל לבצע את תפקידה ולהשיב את השקט והביטחון לבירת ישראל.

המפגינים הצטיידו במשרוקיות ותופים כמחאה על האינתיפטדה "השקטה" המתרחשת בירושלים מאז מבצע "צוק איתן" ובין המפגינים גם סטודנטים רבים אשר שבו לבירה לפתיחת שנת הלימודים האקדמית ודורשים את החזרת הביטחון האישי והציבורי לרחובות.

מתן פלג, מנכ"ל תנועת "אם תרצו" אמר במהלך ההפגנה כי "אנו חיים במציאות אבסורדית, בה המדינה מתעלמת מבעיה חמורה של טרור גואה בעיר הבירה שלה, בתקווה שכך הבעיה תיפתר מעצמה. בפועל ההתעלמות מן הטרור המתגבר רק מעצים ומגביר אותו".

"'מדיניות הכלה' אינה אכיפת חוק ואינה ריבונות. ההבלגה מול הפרובוקציות החוזרות ונשנות בהר הבית ובשכונות מזרח ירושלים מעידות בעיקר על הגבלות מיותרות שמישהו כופה על משטרת ישראל ובכך פוגע בחברה הישראלית כולה. יש לחתור להפסקת הטרור באופן מוחלט. להפעיל את צה"ל אם צריך ולהטיל סנקציות כלכליות קשות נגד הורי קטינים המיידים אבנים על כוחות הביטחון", הוסיף.

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) הגיעה לחזק את המפגינים וקראה לראש הממשלה להחזיר את הריבונות לירושלים, כלשונה. "אסור לנו להסכים לחוסר הריבונות שקיים בתקופה האחרונה בירושלים. אסור לנו לאפשר רצח של יהודים בירושלים ולא לקבל על כך תשובה, התשובה צריכה להיות בנייה ועוד בנייה".טוען....