"נתניהו אמר לי: יהודים צריכים לעלות להר"

ח"כ מירי רגב השתתפה הערב בכנס בנושא הר הבית, "המשטרה רוצה לשמור על הסדר והכי קל שיהודים לא על ההר".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בחשון תשע"ה

כנס בנושא הר הבית התקיים הערב (רביעי) במרכז למורשת בגין, תחת הכותרת "ישראל חוזרת להר הבית".

בכנס השתתפו סגן שר הדתות - הרב אלי בן דהן, ח"כ מירי רגב, ח"כ משה פייגלין, ד"ר חגי בן ארצי,  יו"ר 'אם תרצו' - מתן פלג, מנהל מיזם הליב"ה והקרן למורשת הר הבית - יהודה גליק והסופר טוביה טננבאום.

ח"כ מירי רגב סיפרה במהלך הכנס "כשנכנסתי לתפקיד כיו"ר ועדת הפנים דיברו איתי על אנשים הזויים שרוצים לעלות להר הבית. פגשתי אותם ולמדתי את הבעיה והבנתי שמדובר ביהודים, כן נגיד בשקט, יהודים שרוצים לעלות ולהתפלל".

"אני בעד חופש הפולחן של כל אזרח בישראל - יהודי, נוצרי ומוסלמי, לכל אחד יש את הזכות לעלות ולהתפלל במקום שקדוש לו", אמרה רגב וציינה, "באתי מבית מסורתי וקשה לי לראות נשים ששמות על עצמן טלית, אבל עשיתי זאת על מנת שכל אחד ואחת יוכלו להתפלל בכל מקום שקדוש להם".

היא ציינה כי היא באופן אישי לא צריכה לעלות להר הבית כדי להתפלל, "אני מרימה את הראש למעלה וכל מה שאני מבקשת מתקבל. יש לי קשר ישיר אליו". 

"יש החלטת הממשלה שלא מקיימים אותה", אמרה רגב והוסיפה כי המשטרה רוצה לשמור על הסדר "והכי קל שיהודים לא על ההר".

"בשיחה עם ראש הממשלה הוא אמר לי שיהודים צריכים לעלות להר הבית ואם המוסלמים עושים בעיות ההר ייסגר למוסלמים ולא ליהודים. יש חוק במדינת ישראל ואף אחד לא מעל החוק. ולא יקרה שום דבר אם הוא יגיד שם על הר 'שמע ישראל' לא יקרה שום דבר".

רגב הדגישה כי היא תעשה הכל כדי שיהודים יכלו להעלות להר "לא נוותר. אנחנו נבחנים על מעשים ולא על רצונות ומי שמאמין בזכותנו על הארץ הזו ומי שמאמין שזכותנו להתפלל בהר הבית יעשה את זה. הגיע הזמן שהבית היהודי שאתם מצביעים להם יביאו תקנות שיאפשרו לכם לעלות להר הבית".